« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lütfen Başkan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Seba yeniden başkan. Beşiktaş için hayırlı olsun. Seba'yı kutluyorum. Kongre üyelerinin kararını saygıyla karşılıyorum. Herkesin böyle düşünmesi gerekir. Artık kavga değil, barış zamanı. Barış hem tribünde, hem de dışarıda mutlak surette sağlanmalı.

Kongrede değildim. Ankara'da, Ankaragücü maçındaydım. Kongre büyük olgunluk içinde geçmiş. Sevindim, çok sevindim. Ancak son bir iki ay içerisinde yaşanan bazı tatsızlıklar beni kahretti. Özellikle de belirli kesimlerin kalkıştığı iğrenç karalama kampanyasına isyan etmemek elde değil. Beşiktaş'a hizmet etmek isteyen herkesi Beşiktaş camiası bir bütün halinde kucaklamak, parazitleri de dışlamak zorundadır. Eğer bunu yapmazsak, bundan sonra göreve talip olmayı düşünen insanları korkutmuş, yıldırmış, kaçırmış oluruz.

Herşeye karşın inanılmaz derecede mutluyum. Bu kongre, Beşiktaş camiasında son derece değerli insanların olduğunu net bir biçimde ortaya koymuştur. Artık yarınlara güvenle bakabiliriz. Beşiktaş aşkıyla yanan kültürlü, bilgili, deneyimli, atılımcı, yürekli ve de çağdaş pek çok Beşiktaşlı hizmet yarışında kuyruğa girmiştir.

ÖNCE TRANSFER

Evet, Seba yeniden Başkan. Şimdi soruyorum, Seba'yı destekleyen, desteklemeyen, isteyen, istemeyen milyonlarca Beşiktaşlı adına soruyorum: ‘‘Sayın Başkan, bundan sonra ne yapacaksınız?’’

‘‘Ümraniye'de tesisler.’’ Tamam, biliyoruz. ‘‘Fulya'da iş merkezi, benzin istasyonu.’’ Tamam bunu da biliyoruz. ‘‘Ortaokul, lise, vakıf, İnönü Stadı'nın kapalı ve numaralı tribün kapasitesinin arttırılması ve altına dükkanların yapılması.’’ Bunları da biliyoruz. İki yıl içinde tüm bunlar rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Benim ve Beşiktaş camiasının asıl merak ettiği, hemen yarın ne yapacağınız. Kulüp bünyesinde çağdaş idari yapılanmayı gerçekleştirecek misiniz? Ve de en önemlisi transfer politikanız, transfer organizasyonunuz ne olacak, nasıl olacak?

Süleyman Ağabey, görünen köy kılavuz istemez. Ben yazmaktan bıktım, bu takımda büyük çapta revizyon şart. Yeni oyuncular, yeni yüzler, yeni coşkular şart. Vitrin değişikliği şart. Çok geç kalındı ve son 6 haftaya girdik. Artık günler değil, saatler önemli. Her geçen dakika büyük kayıp. Yine yanlışlıklar yapılır, güçlü bir kadro oluşturulamazsa, inanın bana Süleyman Ağabey, Beşiktaş'ın her köşesine sırça köşk yapsanız bile tüm camia ayağa kalkar, isyan eder. Bu gerçeği herkesin görmesi, kabul etmesi ve bu gerçeğin ışığı altında herkesin kendisine yön vermesi gerekir.

Çağdaş idari yapı ve de transfer... Sayın Başkan, işte hemen önünüzde hayati önem taşıyan iki büyük sorun. Bunların üstesinden gelmek zorundasınız. Beşiktaşlı, özellikle bunları sizden istiyor ve bekliyor. Lütfen daha da geç kalınmasın ve lütfen artık yanlış yapılmasın.Bunları da Beğenebilirsiniz