Gündem Haberleri

  Lunaparkta çocuğa taciz iddiasına gözaltı

  Saffet YENİGÜN/KEMER (Antalya), (DHA)
  14.08.2009 - 17:42 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde 9 yaşındaki erkek çocuğu Ç.O.'nun, evlerinin karşısındaki lunaparkta oynadığı sırada 43 yaşındaki M.Ç. tarafından elle taciz edildiği iddia edildi.

  Ailenin şikayeti üzerine M.Ç. gözaltına alındı. Daha sonra başka bir aile de çocuklarının aynı kişi tarafından elle taciz edildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

  Kemer'de evleri lunaparkın karşısında olan Ç.O., her gün gittiği lunaparka dün öğle saatlerinde de giderek oynamaya başladı. Çocuğun anlattıklarına göre, lunapark çalışanlarından M.Ç., çocuğu atlı karıncaların bulunduğu yerden alarak, parkın arka tarafındaki barakanın olduğu yere götürdü. M.Ç. burada çocuğu kendine doğru çekerek elle taciz etti. Bunun üzerine çocuk, ağlayarak oradan uzaklaştı. Ailesinin yanına gelen çocuk, durumu anne ve babasına anlattı.

  Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan M.Ç.'nin, “Ben taciz etmedim. Atlı karıncaları temizlerken, bana yardım etti. Ben de kucaklayıp öptüm” dediği belirtildi.
  Öte yandan 6 yaşındaki K.N. adlı başka bir çocuğun ailesi de M.Ç.'nin kendi çocuklarını da taciz ettiği iddiasıyla şikayette bulundu.

  Daha önce, hırsızlık ve yağma suçlarından sabıkası bulunduğu belirtilen M.Ç. Adliye'ye sevk edilirken, tacize uğradığı iddia edilen çocuklar ise beden ve ruh sağlıklarının bozulup bozulmadığına ilişkin rapor istenmesi nedeniyle Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı