KIRKLARELİ HABERLERİ LÜLEBURGAZ HABERLERİ

Lüleburgaz'da Sosyal Girişimcilik Konferansı

DHA
11.06.2018 - 13:20Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Etkinlikleri kapsamında, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlenen Lüleburgaz Sosyal Girişimcilik Konferansı'nda, gençlere pek çok konuda hayata geçirebilecekleri girişimcilik alanında çok önemli fikirler sunuldu.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Etkinlikleri kapsamında, Lüleburgaz Belediyesi'nin desteği ve ev sahipliğinde Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Sosyal Girişim Laboratuvarı paydaşlığıyla organize edilen Lüleburgaz Sosyal Girişimcilik Konferansı, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde (LYKA) gerçekleştirildi. Sosyal girişimcilik alanında pek çok başarılı projeye imza atan isimlerin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, gençler fikirlerini üretme ve geliştirme sürecinde nelerle karşılaşabileceklerini gözlemleyip önemli deneyimler elde ettiler.

Konferansta, SOGLA Kurucusu Yazar Timur Tiryaki, SOGLab Kurucusu  tasarımcı Göksel Gürsel, A Mimarlık kurucusu, Yeşil Mimar, Döngüsel Tasarımcı Özgül Öztürk Aksu, makine mühendisi Emin Halebak, Engelsiz Sanat Derneği kurucusu Gülçin Kaya İnceiplik, TÜSİAD, Girişimcilik ve Gençlik Çalışmaları Bölümü Uzman Yardımcısı, SOGLA Akademi Mezunu Kadir Yusuf Öztürk, SİM Sosyal İnovasyon Merkezi kurucusu Suat Özçağdaş, DEM Derneği demgooscoffee Sosyal Girişimi kurucusu, SOGLA Akademi Mezunu Ayşe Damla İşeri, Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Merkezi Direktörü, İşletme Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ezgi Yıldırım Saatçi ve Yasin Sert konuşmacı olarak katılıp genç girişimcilere ilham oldular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lüleburgaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lüleburgaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Lüleburgaz'da Sosyal Girişimcilik Konferansı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı