KIRKLARELİ HABERLERİ

Lüleburgaz’da ‘Dış Ses’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi

DHA
29.03.2016 - 16:21Son Güncelleme :

Lüleburgaz’da ‘Dış Ses’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi

DHA

LÜLEBURGAZ (Kırklareli),(DHA) KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz Belediyesi tarafından kültür etkinlikleri kapsamında Aşkiye-Neşet Çal Sahnesi’nde Lüleburgazlı yazar Zeynep Kaçar’ın kaleme aldığı ‘Dış Ses’ adlı tiyatro oyunu, Tiyatro Günce tarafından sahnelendi.

Dış Ses’te, biri ev kadını diğeri iş kadını iki kadın, onlara çocukluklarından beri öğretilenlerin içinde yaşarken, bir gün uyandıklarında yaşadıkları yerin bir kabin olduğunu fark ederler. Dışardan gelen ses onları yargılar ve sonsuza kadar buraya hapseder. Çıkış yolları arayan kadınlar, önce yalnız olmadıklarını, sonra da aslında kendilerini, kabini ve yargılayan sesi sorgularlar. Erkek egemen toplumunun kurguları ve kalıplarından kurtulmanın, ezberleri bozmanın, kabinden çıkmanın bir yolunu arar. İnce bir mizahla zenginleşen oyunda, aşılamayan engelleri ve yabancılaşmayı, ötekileşmeyi yaşayan kadının toplum içindeki yeri bir kez daha gözler önüne serildi. Oyun, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Lüleburgaz’da ‘Dış Ses’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lüleburgaz’da ‘Dış Ses’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı