Lüks Otomobil Fuarı'na büyük ilgi

PEKİN (AA)
24.08.2014 - 10:59 | Son Güncelleme:

Dünyanın en büyük lüks tüketim pazarı Çin'de ilk kez yapılan lüks otomobil ve motorsiklet fuarı büyük ilgi görüyor.

Başkent Pekin'deki Şiedao Uluslararası Otomobil Kültür Tema Parkı'nda düzenlenen fuarda, tLüks Otomobil Fuarına büyük ilgiüm dünyadan otomobil markalarının 800 üst seviyede ve sınırlı sayıda üretilmiş modeli sergiye sunuldu. Fuarda ayrıca 10'dan fazla ülkeden çok sayıda Lüks Otomobil Fuarına büyük ilgisportif arazi aracı, özel yapım limuzin ve el yapımı motorsiklet sergilendi.

Saatte 407 kilometre azami sürate ulaşabilen Bugatti Veyron ilgi odağı olurken, Porsche 980 Carrera GT'den Pagani Zonda Cinque Roadster, Gemballa Lüks Otomobil Fuarına büyük ilgiMirage GT gibi modeller de bu fuarda ilk kez görücüye çıktı.

Otomobil tarihinin efsanelerinden kabul edilen Ford A 1927 ve sınırlı sayıda üretilmiş Rolls Lüks Otomobil Fuarına büyük ilgiRoyce Phantom 1932 gibi araçlar da fuarda sergilenirken, Çinli otomobil meraklıları ilk kez bu modelleri yakından görme imkanı buluyor. Fuarda ayrıca klasik otomobil tutkunları için de özel bir bölüm oluşturuldu.

İki gün sürecek fuarı 80 binden fazla otomobil meraklısLüks Otomobil Fuarına büyük ilgiının ziyaret etmesi bekleniyor.

2011'den bu yana dünyanın en büyük lüks tüketim pazarı olan Çin'in dünya lüks tüketim pazarındaki payı yüzde 28'e yükselmiş durumda. Lüks tüketim ürünlerinin son yıllarda arttığı ülkede son dönemde lüks otomobillere de ilgi her geçen gün artıyor.

Çin'de 45 yaşından genç zenginlerin ülkedeki lüks tüketimde yüzde 80'lik bir payı bulunuyor. Lüks tüketimde daha çok kol saati, deri ürünleri, kıyafet ve tekstil gibi ürünler yoğun olarak tercih ediliyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı