Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lüks konuta Ahp-Cha-Gi* attı (Ahp-cha-gi: Tekme)

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Londra Olimpiyatları'ında ülkemizi temsil eden sporculardan Servet Tazegül ve Bahri Tanrıkulu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı basın toplantısı düzenledi. Topbaş, basın toplantısında Servet Tazegül'e KİPTAŞ Konutları'ndan bir daire hediye etti. Servet, evinin nerede olacağını kendisi seçecek. Ayrıca milli tekvandocuya Devlet tarafından 2000 de Cumhuriyet altını verilecek.

Gizem DEMİRCİOĞLU, İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Büyükşehir Belediyesi'nin lisanslı sporcusu Servet Tazegül ve bronz madalyayı kaçıran Bahri Tanrıkulu'nu makamında kabul etti. Topbaş, olimpiyatlarda altın madalya kazanan Tanrıkulu'na daire hediye etti.Topbaş, Servet Tazegül'e dairesinin anahtarını teslim etti.

TOPBAŞ'TAN SERVET TAZEGÜL'E DAİRE / WEB TV

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden sporculara teşekkür ederek, "Türkiye olarak bu olimpiyatlara tarihinde ilk kez 16 branşta 114 kez katıldık. Bu katılımda İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 3 güreş, 1 tekvando,1 atletizm ve 1 masa tenisi olmak üzere toplamda 7 sporcuyla katıldık. Özellikle barışı gösteren ve bu Olimpiyatlara katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Geçmişte de İBB olarak hem olimpiyatlarda hem de Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda altın, gümüş ve bronz madalyaları getirmiş bir kulübün sporcuları olan bir kuruluşuz" dedi.

ŞAMPİYONA EV HEDİYESİ

Zaman zaman niçin İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Süper Lig'te takımı var diye yöneltilen eleştirilere ise "Özellikle bizim İstanbul Büyükşehir Belediyespor, belediyeden bir kaynak almadan, bahislerden ve reklamlardan gelen kaynaklarla spora devam etmektedirler. Futbol takımımıza belediye olarak bir aktarımımız yoktur. Biz Amatör Kulüplere yardım yapmaktayız.Yine 4800 lisanslı sporcumuzuda başarılı kılmak için çalışmalarımız yürütmekteyiz." şeklinde cevap verdi.

Londra Olimpiyatları'nda ülkemize tekvando dalında ilk altın madalyayı getiren Servet Tazegül'le ilgili olarak ise Başkan Kadir Topbaş şunları söyledi:
"Kendisi son 3 yıldan beri hiç mağlubiyet görmeyen,altın ve gümüşü madalyaların sahibi olan ve Avrupa,Dünya Şampiyonlukları olan çok başarılı bir sporcumuz. 50 gün önce annesi vefat eden Servet'e de azminden dolayı teşekkür ederim."

SABANCI VAKFI'NDAN ŞAMPİYONLARA 40'AR ALTIN

Sabancı Vakfı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan milli sporcular Aslı Çakır Alptekin ve Servet Tazegül'ü, rahmetli Sakıp Sabancı'nın vasiyeti kapsamında 40'ar Cumhuriyet altını ile ödüllendirecek.

Lüks konuta Ahp-Cha-Gi* attı (Ahp-cha-gi: Tekme)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler