Gündem Haberleri

  Lüks apartmanda çökme tehlikesi

  Antalya
  07.10.2005 - 12:22 | Son Güncelleme:

  Antalya'da Girne Apartmanı'na ait fosseptik çukuru çöktü. 6 katlı binanın kolonları çatlayınca, Girne Apartmanı ve çevresindeki 5 binada oturanlar tahliye edildi.

  Antalya'da Işıklar Caddesi üzerindeki Girne Apartmanı'na ait fosseptik çukuru çöktü. Çökme sırasında 6 katlı binanın kolonları çatlayınca, Girne Apartmanı ve çevresindeki 5 binada oturanlar tahliye edildi.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Fuat Uslu, çökme tehlikesi geçiren apartmanın emniyet açısından boşaltıldığını belirterek, “Foseptik çukuru çöken apartmanın kolonlarından biri boşa çıkmış” dedi.
   
  Gençlik Mahallesi'nde çökme tehlikesi geçiren Girne Apartmanı'nın önünde bekleyiş sürüyor. Etrafta geniş güvenlik önlemi alan polis ile Antalya itfaiyesi apartmana kimseyi yaklaştırmıyor. 

  İtfaiye Daire Başkanı Uslu, apartmanın foseptik çukurunda bir çökme meydana geldiğini söyledi. Uslu, “Apartmanın foseptik çukuru çökmüş. Henüz neden çöktüğünü bilemiyoruz. Bizim gördüğümüz kadarıyla çökme neticesinde apartmanın kolonlarından biri boşa çıkmış. Bu nedenle apartmanı boşalttık. Bayındırlık İl Müdürlüğü'nden yetkililer olay yerine gelecekler. Ne yapılması gerektiğine onlar karar verecek” dedi.

  Çökme tehlikesi geçiren Girne Apartmanı ile apartmanın yıkılma yönünde (karşısında) bulunan Gül Apartmanı'nın elektrikleri de güvenlik nedeniyle kesildi. 5 itfaiye aracı, ambulanslar ve çok sayıda polis olay yerinde bekliyor.
   
  7 katlı olan Girne Apartmanı'nda 18 daire, 2 işyeri bulunuyor.

  Antalya Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, çökme tehlikesi bulunan apartmandan tahliye edilen vatandaşların geceyi geçirmeleri için yer tahsisi yaptıklarını bildirdi.

  Gençlik Mahallesi'ndeki çökme tehlikesi bulunan Girne Apartmanı'nda incelemeler yapan Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, yetkililerden olayla ilgili bilgi aldı.

  Altunkaya, şunları kaydetti:
   
   “Foseptik çukuru çöken binada herhangi bir yatma sözkonusu değil. Şu an bina bundan zarar görmüş durumda değil. Her ihtimale karşı insanlarımız tahliye edilmiş durumda. Apartmanda yaşayan insanların geceyi geçirmeleri için yer tahsisi yapıldı.

  Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü Misafirhaneleri hazırlandı. İsteyen vatandaşlarımız geceyi buralarda geçirebilecekler. Göçüğün neden kaynaklandığı, Bayındırlık İl Müdürlüğü teknik elemanlarınca gün ışığında yapılacak incelemelenin ardından belirlenecek. Bu gece yol emniyeti sağlanacak, yapılacak başka birşey yok.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı