Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Luis Suarez gözyaşlarını tutamadı

Barcena'nın yıldız oyuncusu Luis Suarez, Deportivo maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

8-0 kazandıkları Deportivo maçında 4 gol atıp, 3 de asist yaparak sahanın yıldızı olan Barcelonalı Luis Suarez, karşılaşma sonrası çıktığı basın toplantısında duygusal anlar yaşadı.

Luis Suarez, PKU hastalığına yakalanan küçük bir kızla tanıştığını anlattığı sırada gözyaşlarını tutamadı.

Kendisinin de iki çocuğu olduğunu ve çok etkilendiğini söyleyen başarılı futbolcu, "Tüm sevgim ve desteğim bu hastalıkla savaşanlara. Gerçekte olmak gerekirse bilmiyordum. Çok etkilendim. Çünkü iki çocuğum var" dedi.

Suarez'in bu duyarlılığı basın mensupları tarafından alkışlandı.Luis Suarez gözyaşlarını tutamadıLuis Suarez, Deportivo maçı sonrasındaki basın toplantısı öncesi yanına gelen küçük çocuğun hastalığını öğrenince gözyaşlarını tutamadı ve bu hastalıkla mücadele edenlere elinden gelen yardımı yapacağını söyledi.

PKU HASTALIĞI NEDİR?
Hem anneden hem babadan geçen genetik bir metabolizma hastalığıdır. Bu hastalıkla doğan çocuklar, karaciğerde bulunan ‘fenilalanin hidroksilaz’ enzimi çalışmadığı ya da az çalıştığı için, yaşam boyu ‘fenilalaninden’ kısıtlı bir diyet uygulamak zorundadırlar. Bu yüzden de çocuklar zekalarını kaybetmemek için hayat boyu kontrollü düzeyde ‘fenilalanin’ almak ve diyet yapmak zorundadırlar.


Bunları da Beğenebilirsiniz