« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Luis Aragones'e 3 bin euro ceza

İspanya Futbol Federasyonu (RFEF), Milli Takım Teknik Direktörü Luis Aragones'e, ırkçı içerikli sözleri nedeniyle 3 bin euro (Yaklaşık 5 bin YTL.) para cezası verdi. Aragones, geçtiğimiz ekim ayında Arsenal'li futbolcu için ‘Kara pislik’ ifadesini kullanmıştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aragones, geçtiğimiz ekim ayında Belçika maçı öncesi antrenman sırasında, Henry ile birlikte Arsenal’de forma giyen Reyes’in yanına yaklaşarak şöyle demişti: ‘Bazı futbolcular bazı şeyleri daha net görmeli. O (Henry) kara pisliğe, senin ondan daha iyi olduğunu söyle. Bunu benim için söyle. Sen en iyisisin’ dedi.

Bu olayın basına yansıması üzerine Aragones, Reyes’in motivasyonunu artırmak için böyle söylediğini belirterek, ‘Ben dünya vatandaşıyım. Benim bazı en iyi arkadaşlarım siyah. Gerçekte ben bunu futbolcumu motive etmek için söyledim, bu ifadenin ırkçılıkla ilgisi yok. Ben ırkçı değilim’ şeklinde kendisini savunmuştu.

İspanya kamuoyunda büyük yankıya neden olan konuyla ilgili dosyayı görüşen İspanya Futbol Federasyonu, 66 yaşındaki Aragones'i 3 bin euro para cezasına çarptırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler