« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano:'Yolumuza devam edeceğiz'

Fenerbahçe'nin Uruguaylı futbolcusu Diego Lugano, Beşiktaş maçında iyi oynamadıklarını ve yenildiklerini, ancak bu yenilgiden dersler çıkarmaları gerektiğini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Lugano,  yaptığı açıklamada, olayı dramatize etmeye gerek  olmadığını belirterek, “Halen lideriz. Olayların da bilincindeyiz. Dersler  çıkarta çıkarta ligde sonuna dek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Uruguaylı oyuncu, ülkesinden yorgun döndüğünü, ancak teknik direktör  Christoph Daum görev verdiği için Beşiktaş maçında forma giydiğini ve sorumluluk  alarak elinden geleni yaptığını bildirdi.

Ligde bu haftaki Kasımpaşa maçını seyircisiz yapacak olmaları konusunda  da Lugano, “Futbolu güzelleştiren şeyler, seyirciyle yapılan şeyler. Bu hafta  seyircisiz oynayacağız, elimizden geleni yapacağız. Tabii ki oyuncunun motive  olmasına seyircinin etkisi yadsınamaz. Ama biz, onlar olmadan da motive  olabileceğimizi ve bu maçı kazanabileceğimizi göstermek istiyoruz” diye  konuştu.

Uruguay Milli Takımı'nın Dünya Kupası finallerine katılma hakkını  kazanması konusunda da görüşlerini belirten Lugano, şunları kaydetti: “Uzun zamandır Dünya Kupası'ndan uzaktık. Uruguay'ın adını yeniden Dünya  Kupası'na yazdırdığımız için mutluyuz. Özellikle Fenerbahçe taraftarlarına  söylemek istediğim birşey var. Bu maçları çok uzakta oynadık ama onların benim  yanımda olduğunu çok iyi hissettim. Onların verdiği güçle de elimden geleni  yaptım. Fenerbahçe taraftarlarına, verdikleri bu güçten dolayı teşekkür ediyorum.  Dünya Kupası'nda hem milli takımımı, hem futbol oynadığım takımı, hem de bu  kulübü destekleyen taraftarları temsil edeceğim. Bunu omuzlarıma yüklenen daha  fazla bir yük değil, bir ayrıcalık, bir mutluluk olarak görüyorum. Tabii ki zor  olacak. Sorumluluk sahibi olduğum 3 kulvarda, onlara karşı elimden gelenin en  iyisini yapacağım ve yüzlerini kara çıkarmayacağım.”


Bunları da Beğenebilirsiniz