« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano: Türkiye’nin en büyük takımına transfer oldum

DHA
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe'nin yeni transferi Diego Lugano, Türkiye’ye gelmeyeceği yönündeki haberlere tepki göstererek, "Fenerbahçe ile 1 ay önce sözleşme imzalamıştım ve aklımdan bir an bile bu gitmemek gibi bir düşünce geçmedi" dedi.  Lugano'nun takım arkadaşı Oliveira ise F.Bahçe’ye transfer olacağı haberlerini yalanlayarak, "Tercihim Real Betis" dedi.

Brezilya’nın Sao Paulo takımında forma giyen Uruguaylı savunma oyuncusu Lugano, F.Bahçe’ye gitmeyeceği yolundaki haberleri yalanlad. Sao Paulo’nun Internacional karşısında oynadığı Libertadores Kupası final maçı sonrası gazetecilerere açıklamalarda bulunan Lugano, Fenerbahçe’ye transferi konusunda şu ana kadar net bir açıklama yapmamasının tek nedeninin, eski takımı Sao Paulo’nun halen formasını giymesinden kaynaklandığını söyledi. Lugano, takımının bir final maçına hazırlanırken, Fenerbahçe ile ilgili sorulara cevap vermesinin eski takımı Sao Paulo’ya saygısızlık olacağını kaydederek, "Ben Fenerbahçe ile haftalar önce söz kesmiştim ve kendilerine Sao Paulo’nun bu kupada gideceği yere kadar, ben de onlarla olacağım cevabı vermiştim. Fenerbahçe de bu kararıma anlayış gösterdi" dedi.

Uruguaylı yıldız Lugano, Fenerbahçe forması giymekten son derece mutlu olacağının da altını çizerek, Türkiye’nin en büyük takımına transfer olduğunu ve bu forma altında başarılı olmak istediğini belirtti. Fenerbahçe’ye Sao Paulo forması altında Güney Amerika’nin en büyük kupasını kaldırarak gitmeyi arzuladığını, ancak bunu başaramadığını ifade eden Lugano, üzüntülü olmasına rağmen bu kulüpte büyük işler yaptığını, bundan sonra ise Fenerbahçe’nin başarısı için çalışacağını söyledi.

Gazetecilere, Fenerbahçe’de yabancılık çekmeyecegini de söyleyen Lugano, buna neden olarak da bu takımın başında, hem de kadrosunda Güney Amerika’nin en önemli teknik direktör ve futbolcularının olmasını gösterdi.

Oliviera: Tercihim Real Betis

Lugano'nun takım arkadaşı Ricardo Oliveira ise Fenerbahçe’ye transfer olacağı yönündeki haberleri yalanladı.
Sao Paulo’nun Internacional takımı ile oynadığı final karşılaşması sonrası Brezilya basınına açıklamalarda bulunan Ricardo Oliveira, Fenerbahçe ile ilgili haberleri sadece basından takip ettiğini belirterek, kendisine şu ana kadar bu kulüpten hiçbir resmi teklif gelmediğini söyledi.

Oliveira, bu konuda haberlerin çoğalması üzerine menajeriyle bir görüşme yaptığını kaydederek, "Menajerim bana, ’Fenerbahçe’den teklif almadık, başka teklifler var’ dedi. Hafta sonu İspanya’ya dönerek kulübüm Real Betis ile ile görüşeceğim. Öncelikli tercihim Betis ile devam etmek" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler