« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano tam isabet

Alex, Nobre, Luciano, Appiah ve Anelka gibi yıldızların transferinde pay sahibi olan Hakan Bilal Kutlualp, "Dostlar alışverişte görsün diye transfer yapılmaz" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe’nin eski Asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp, yönetimin transfer politikasına destek vererek, taraftarı sabırlı olmaya çağırdı. Alex, Nobre, Luciano, Appiah ve Anelka gibi yıldızların transferinde pay sahibi olan Kutlualp, "Dostlar alışverişte görsün diye transfer yapılmaz. Yönetim kesinlikle doğru yolda. Kılı kırk yarıyorlardır. Yoksa şu anda 3 liralık malı 10 liraya almak istersen, 5 oyuncu bile alırsın" diye konuştu.

En iyi stoper

Lugano’nun dünyanın en iyi stoperi olduğunu iddia eden Kutlualp, son 4 yıldaki transferlerin meyvalarını verdiğini belirterek, şöyle konuştu: "Eğer Christoph Daum’u ikna edebilseydik, Lugano geçen yıl gelebilirdi. Bence Lugano önümüzdeki yıldan itibaren ortaya koyacağı performans ile taliplerini artırır. Taraftar olarak bize düşen sabırlı olmak. Yönetimin üzerinde bazılarının beklediği baskıyı kurmamalıyız."

Maçtan 3 saat önce alınan oyuncular hatırladığına işaret eden Kutlualp, "Çok iyi bir oyuncuyu Ağustos’ta alamıyorsan, Ocak’ta alırsın. Pazarlıkların uzun sürmesi mali disiplinle ilgili. 100. yılda bize gelip de bizde sönecek yıldız transferini yapmak yanlıştır. Bizde yıldız olmaya devam edecek veya bize geldikten sonra yıldız olacak futbolcu alınmalı. Bu bağlamda Roberto Carlos’un olmaması Fenerbahçe için daha hayırlıdır" dedi.

Zico, Rijkaard gibi

Zico
’nun gelişinin Rijkaard’a benzediğine değinen Kutlualp, Barcelona’nın hocasının da eski ünlü bir oyuncu olduğunu ancak göreve başlarken bazılarının dudak büktüğünü hatırlatarak, "Camia için 100. yıl ne kadar önemli ise, 101 ve sonraki yıllar da önemlidir. 3 milyona alınacak bir futbolcuya 7 milyon vererek, ileri yılları zora sokmak doğru olmaz. Transfer döneminin Dünya Kupası’na denk gelişini de gözardı etmemeliyiz" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz