Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano Sion kadrosunda

Sağlık kontrolünden geçtikten sonra lisans işlemleri tamamlanan G.Amerikalı yıldız, Alman hoca Daum’un görev vermesi halinde yarınki maçta forma giyecek.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de Diego Lugano sevinci yaşanıyor. Sarı lacivertli yönetimin yeniden sözleşme imzaladığı Uruguaylı yıldızın yarınki Sion maçında forma giymesi bekleniyor. UEFA’nın play-off maçları öncesinde takımlara birer oyuncu değiştirme hakkı tanıması üzerine harekete geçen yönetim, dün sağlık kontrolünden geçirdiği Lugano’ya bugün lisans çıkaracak. Edu ile yapılan pazarlıkların gecikmesi üzerine resmi sözleşmye geç imzalayan Lugano, teknik direktör Christoph Daum’un hazır bulması halinde Önder Turacı ile birlikte ilk onbirde oynayacak.
Göreve hazır
Bilica’nın kırmızı kart cezalısı olması nedeniyle Önder’in yanında kimi oynatacağını kara kara düşünen Alman çalıştırıcı ilk etapta Deniz Barış’a görev vermeyi planlıyordu. Lugano’nun yeniden takıma dönmesi üzerine yönetim ile görüşerek lisans işlemlerinin hızlandırılmasını isteyen deneyimli teknik adam, antrenman eksiği bulunmayan savunma oyuncusu ile özel olarak ilgilenmeye başladı. Yardımcısı Roland Koch’u bu konuda görevlendiren Daum, “Oynayabilir” raporunu aldıktan sonra rahatladı. Lugano da göreve hazır olduğunu dile getirdi.
Hedefimiz büyük
Geçtiğimiz yıllarda Önder ile yan yana bir çok maçta forma giyen Lugano, Sion karşılaşmasanda savunmanın göbeğinde yer alacak. Sezon sonunda İtalya hedefini ileri sürerek Türkiye’den ayrılan ancak istediği şartları bulamadığı için yuvaya dönen Uruguaylı, dün sağlık kontrolünden geçtikten sonra “Yeniden formayı giyeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bu sezon Avrupa’da büyük iş yapmak istiyoruz. Yenilenen kadromuz ve teknik heyetimiz ile üç ayrı cephede başarıya kilitlendik. Taraftarımızın büyük desteği ile altın sezonumuzu yaşayacağız” diye konuştu.

Sağlık kontrolünden geçti

FENERBAHÇE’nin yeniden anlaşmaya vardığı Uruguaylı yıldız Diego Lugano, sağlık kontrolünden geçti. Dün sabah saatlerinde Acıbadem Hastanesi’ne giden Lugano’ya, tüm polikliniklerde detaylı bir şekilde tetkikleri yapıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz