« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano savaşı

Juventus'tan sonra Milan da Fenerbahçe'nin Uruguaylı savunma oyuncusunu kadrosuna katabilmek için harekete geçti. Lugano'nun Sao Paolo'daki performansını da dikkate alan İtalyan ekibi, devre arasında teklif yapmaya hazırlanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Savunması çok yaşlandı
İtalya'da Diego Lugano savaşı patladı, patlayacak. Çünkü Uruguaylı oyuncunun peşine, bir süredir kendisini izleyen ve transfer etmek isteyen Juventus’tan sonra Milan da düştü.

Fanatik gazetesinin haberine göre, 39 yaşına gelen kaptan Maldini’nin yanı sıra, 37 yaşındaki Cafu, 36’lık Serginho’nun veteran sınıfına girmesi ve 31 yaşındaki Simic’in gözden çıkarılmasının ardından savunmayı güçlendirmek için harekete geçen İtalyan ekibi yöneticilerinin, ilk hedef olarak 27 yaşındaki Diego Lugano’yu belirledikleri öğrenildi.

İtalyan pasaportu var
Fenerbahçe'nin İnter ile oynadığı karşılaşmada ortaya koyduğu performansla Milan yetkililerinin gözüne giren Uruguaylı savunmacının, daha önceki takımı Sao Paolo’daki durumu da dikkate alındı ve transfer listesine alındı. Ailesi İtalyan asıllı olduğu için İtalyan pasaportu da taşıyan Lugano’nun yerli statasünde oynayacak olması da, onun adını bir adım öne çıkardı. İtalyanlar’ın devre arasında Fenerbahçe’nin kapısını çalmaya hazırlandığı iddia edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler