« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano, resmen Fenerbahçe'de

F.Bahçe'nin yeni transferi Diego Alfredo Lugano Moreno, 1 yılı opsiyonlu 4 yıllık sözleşmeye imza attı. Uruguaylı futbolcunun, Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanşında Dinamo Kiev'e karşı oynayıp, oynamayacağının bu akşam belli olacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadındaki basın odasında yapılan ve asbaşkan Mahmut Uslu ile genel sekreter Vedat Olcay'ın hazır bulunduğu törende, Uruguaylı futbolcu 1 yılı opsiyonlu 4 yıllık sözleşmeye imza attı.

Mahmut Uslu, törende yaptığı konuşmada, çok önemli bir transfer yaptıklarını ifade ederek, "Lugano çok önemli bir eksiğimizi kapatacak. Uruguaylı futbolcu defansımızdaki 3 gençle beraber, hem Türk futboluna hem de Fenerbahçe'ye, 3 artı 1 yıl olmak üzere 4 yıl önemli hizmetlerde bulunacak. Kendisini 3 yıl önce seyretmiştik, şimdi getirmek nasip oldu. İnşallah uyum sürecini çok çabuk atlatır" diye konuştu.

Mahmut Uslu, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanşında 22 Ağustos Çarşamba günü yapacakları Dinamo Kiev maçında Lugano'nun oynayıp, oynamayacağının bu akşam belli olacağını söyledi.

Vedat Olcay da Güney Amerika'nın en iyi defans oyuncularından birini transfer ettiklerini belirterek, "Lugano'nun kulübümüzde olmasından son derece mutluyuz" dedi.

Bu arada, imza töreninde tercüman olmayınca, Lugano'nun söylediklerini Mahmut Uslu çevirmeye çalıştı. "İnşallah aranızda Portekizce-İspanyolca bilen yoktur" diyen Uslu, Lugano'nun "Fenerbahçe ve İstanbul'a geldiğim için çok mutluyum. Çok büyük bir kulübe geldim. Burada da başarılı olmak ve bu büyük seyirciyi memnun etmek için elimden geleni yapacağım" dediğini söyledi. Uslu'nun daha önce tercüman vasıtasıyla Lugano'nun kendisine söylediği sözleri basın toplantısında söylediği kaydedildi.

Mahmut Uslu, yarın yapılacak antrenman öncesi Lugano'nun tercüman ile birlikte basın toplantısı yapacağını ve basın mensuplarının orada soru sorabileceklerini sözlerine ekledi.

İmza töreninden sonra Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadında sahaya çıkan Lugano, basın mensuplarına görüntü verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler