Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano köşeye sıkıştı

Uruguaylı yıldız, menajeri Juan Figer’in kurbanı oldu. Sözleşme uzatmaya yanaşmayan ve yurt dışından da istediği teklifleri alamayan tecrübeli oyuncu ortada kaldı.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’nin Uruguaylı futbolcusu Diego Lugano kulüp bulamıyor. Sarı lacivertli taraftarların sevgilisi olduğu günlerde yönetimin sözleşme uzatmak için büyük çaba harcadığı başarılı savunma oyuncusu, menajeri Juan Figer’in yönlendirmesiyle buna kulak asmadı. Birçok İtalyan kulübünün daha önce takibe aldığı futbolcuya Lazio yıllık 2 milyon Euro teklif etti. Ancak bu rakamın yüzde 50’sini vergiye ödemesi durumunda eline yalnızca 1 milyon Euro geçecek olan ünlü oyuncu, 2 aydır kimse ile masaya oturmadı.

Menajer Figer ise bu durum karşısında yeniden F.Bahçe’nin kapısını çaldı. Fakat başkan Aziz Yıldırım’dan beklediği karşılığı bulamadı. Son görüşmelerde 4 milyon Euro’dan kapıyı açan Lugano için teknik direktör Christoph Daum da “Bu kadar para bir savunma oyuncusuna verilmez” diye görüş belirtti. Takıma yeni katılan Bilica’nın yanı sıra Önder ve Bekir’in de bu mevkide oynayabilecek futbolcular olması nedeni ile takımın şu aşamada stoper ihtiyacının acil olmadığına karar verildi.

Edu raporu bekleniyor

Son olarak İstanbul’a çağrılan Edu’yu gözden çıkaran F.Bahçe Yönetimi, stoper konusunda teknik ekiple yapılan görüşmeler sonucu bir süre daha beklenmesine karar verdi. Sağlık Kurulu Başkanı Ömer Taşer’in Edu hakkındaki raporunu bekleyen yöneticiler, Lugano konusunu da askıya aldı. Halen ülkesinde tatil yapan futbolcunun önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelmesi ve F.Bahçe ile yeniden masaya oturması bekleniyor.

Stoper için Perez iddiası

İTALYAN internet sitesi www.itasportpress.it’e göre Fenerbahçe, Arjantin’in Independiente takımında forma giyen 25 yaşındaki Uruguaylı stoper Daniel Rodriguez Perez’in peşine düştü. İtalya’dan Bari ve Yunanistan’ın Olympiakos takımlarının da isteği Uruguaylı için sarı lacivertlilerin, 2 milyon Euro teklif ettiği öne sürüldü.


Bunları da Beğenebilirsiniz