« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano iddialı konuştu

Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Diego Lugano, Trabzonspor'u yenerek emeklerinin karşılığını alacaklarına inandığını söyledi.

İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Lugano, "İnişlerin ve çıkışların yaşandığı bir sezonu bitirmek üzereyiz. Sezon başından itibaren iyi maçlar da oynadık kötü maçlar da, orta seviyede maçlarda...Ama ne olursa olsun taraftarımız hep yanımızdaydı ve bizi hep desteklediler. Onlara çok teşekkür etmek istiyorum. Belki de bütün senenin emeğinin karşılığı olan maç Trabzon maçı geldi çattı. Yaptıklarımızın karşılığını almak için, şampiyonluğa gitmemiz için bu maçı kazanmalıyız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı ben zaten biliyorum. Bütün sezonun mükafatı bu maça bağlı olduğu için futbolcular da neyi ne zaman yapacaklarını çok iyi biliyorlar. Taraftarımız bütün sezon bizi nasıl desteklediyse gelsinler final maçında itici güç olsunlar" dedi.

Geçmişte yaşanan acı tecrübelerden gerekli dersleri aldıklarını belirten Lugano, "Bizim bütün çalışmamız şampiyonluk için. Geçmişte yaşanan bazı şeyler var biliyoruz ama bunlardan gerekli dersleri çıkardıktan sonra yaşananları bir kenara bırakmak lazım. Tamamen Trabzon maçının havasına girmemiz ve iyi konsantre olmamız gerekiyor. Her zaman nasıl oynuyorsak bu maça da o şekilde çıkacağız. Sıkı bir çalışma sürecinden geçiyoruz. Pazar gününe kadar hazır olacağız. Geçmişte yaşanan üzücü şeyler var doğru ama biz tamamen onların dışında kalarak elimizden geleni yapacağız. Futbolda her şey oluyor. Ama biz taraftara beklenilen şampiyonluğu yaşatmak için elimizden gelen en iyisini yapacağız" ifadelerini kullandı.

Uruguay Milli Takımı ile Dünya Kupası'na gidecek olmanın kendisine büyük bir gurur verdiğini dile getiren Lugano, "Benim için öncelik Fenerbahçe'nin şampiyonluğu. Fenerbahçe'nin şampiyonluğundan sonra benim için 2.etap ise milli takımla Dünya Kupası macerası olacak. Uruguay Milli Takımı olarak oraya iyi bir durumda gidiyoruz. Milli takımda genç oyuncular ağırlıkta ama genç oyuncuların etrafında daha deneyimli ve bu turnuvaları oynamış oyuncular var. İnşallah işler istediğimiz gibi gider, mümkün olduğu kadar büyük bir başarı elde etmek için çalışacağız. Bence 2010 Dünya Kupası sürprizlere açık bir turnuva olacak. Çünkü kısa zamanda çok maç oynanıyor. Ama buradaki misyonumu kısa zamanda tamamladıktan sonra tamamen kendimi milli takımıma verip orada elimden geleni yapacağım" şeklinde konuştu.

Uruguay Milli Takımı'nın geçmişinin büyük başarılarla dolu olduğuna değinen Diego Lugano, "Geçmişiyle değerlendirdiğimiz zaman Uruguay, iki kere dünya kupası, iki kere olimpiyat şampiyonluğu, 15 kere de Güney Amerika'da kupa kazanmış bir takım. Kesinlikle Uruguay'ın ilk hedefi şampiyonluktur. Uruguaylıların da zaten beklentisi budur. Ama dünyada futbol mücadeleci bir hal aldı. Çok iyi takımlar var. Çok hazır takımlar var. Biz orada elimizden geleni yapacağız. Şampiyonluk dışında hedef belirtmek istemiyorum. Gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz