Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lugano’da sona DOĞRU

SARI lacivertli kulüp, Uruguaylı yıldızı Diego Lugano ile imza aşamasına geldi. Sarı lacivertli yönetim, teknik direktör Christoph Daum’un verdiği rapor doğrultusunda eski futbolcusu ile yeniden anlaştı. Tecrübeli savunma oyuncusu, yurt dışında aradığı ortamı bulamayınca yuvada kalmaya karar verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ülkesinin Cezayir’le oynadığı hazırlık maçı kadrosunda yer alan Lugano’nun menajeri ile görüşen yönetim, prensip anlaşmasına vardı. Bir süre önce yılda 4 milyon Euro isteyen Lugano’dan vazgeçen ve alternatif isimler için temaslarını sürdüren sarı lacivertliler, Schalke 04’ün Brezilyalısı Bordon ve Juventus’un Çek yıldızı Grygera için harekete geçmişti.

Her iki futbolcunun da bonservis bedeli çok yüksek olduğu için tekrar Lugano’ya dönüldü. Lazio’dan yıllık 2.5 milyon Euro’luk teklif alan Uruguaylı oyuncu, bu paranın yüzde 40’ının vergi olarak kesileceğini öğrenince Fenerbahçe’ye dönmeyi uygun gördü. Menajeri Juan Figer ile yapılan görüşmeler olumlu geçti.

Fenerbahçe’de 3 yıl forma giyen ve taraftarların sevgilisi haline gelen Lugano’ya yılda 2.5 milyon Euro ödenecek. Milli Takım kadrosunda yer alan ünlü futbolcunun bir iki gün içinde İstanbul’a geleceği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz