Lufthansa’dan yeni bilet

Hürriyet Haber
26 Temmuz 2015 - 14:08Son Güncelleme : 26 Temmuz 2015 - 14:12

Alman havayolu şirketi Lufthansa, kendine ucuz hava yolu şirketlerinin bilet sistemlerini örnek aldı. Lufthansa’da da artık, Rhanair ve Easyjet’te olduğu gibi ekstraların ek ücrete tabii olacağı belirtildi.

Yeni tarif politikasına göre bazı biletlerin fiyatı yalnızca el bagajını içerdiği, bavul vermek isteyenlerin ekstra ödeme yapmak durumunda olacağı ve bu biletlerin değiştirilemeyeceği kaydedildi.

Süddeutsche Zeitung’un haberine göre şirket, gelecek haftadan itibaren yeni bilet modelini başlatacak.

Lufthansa, sonbahar aylarından itibaren de ‘Light’, ‘Classic’ ve ‘Flex’ adıyla üç yeni ekonomi tarifi başlatacak.

Lufthansa sözcüsünün verdiği bilgiye göre 1 Ekim’den itibaren geçerli olacak biletler 28 Temmuz Salı gününden itibaren satışa sunulacak.

Bilet satışlarından sorumlu Lufthansa yöneticisi Jens Bischof, değişimin son yılların en büyük değişikliği olduğunun altını çizerek “Yeni konseptimizde müşterimiz artık yalnızca almak istediği hizmete para verecek” diye konuştu.

Lufthansa Menajeri Jörg Henemann da hedeflerinin farklı bilet fiyatlarına rağmen, uçaklardan aynı doluluk oranına ulaşmak istediğini söyledi. Geçtiğimiz yılki doluluk oranı Alman şirketiyle özdeşen tek fiyat politikasıyla yüzde seksen düzeyinde olmuştu.

Etiketler: avrupa , bilet , Lufthansa , ucuz bilet


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı