Dünya Haberleri

  'Lucescu'nun sözleşmesinde yaptırım yok'

  Hürriyet Haber
  27.04.2004 - 17:08 | Son Güncelleme:

  Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, iddia edildiği gibi teknik direktör Mircea Lucescu ile olan sözleşmelerinde tazminat maddesi bulunmadığını söyledi.

  Digitürk Lig TV'de canlı yayına katılan Hüsnü Güreli, burada siyah-beyazlı kulübün gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

  Rumen teknik adamın Beşiktaş Kulübü ile yaptığı sözleşmeyi kendisinin hazırladığını vurgulayan Güreli, basında yer aldığı gibi Lucescu ile olan kontratlarında hiçbir cezai yaptırımın bulunmadığını ifade etti.

  Lucescu'nun Beşiktaş'taki geleceğiyle ilgili bir soru üzerine Güreli, "Kendi durumunu kendisi tayin edecek. Lucescu çok onurlu ve  medeni bir insan. Aynı zamanda iyi bir hoca. Biz hiçbir zaman emeğini pazarlık konusu etmeyiz. Sadece kararını bekler ve aynen uygularız. Eğer biz genel kurula gidene kadar gündeme böyle bir konu gelirse, görüşürüz. Bu süreyi aşarsa yeni gelecek yönetime devrederiz. Doğrusu da yeni yönetime bırakmaktır" diye konuştu.
     
  BİLGİLİ'NİN GERİ DÖNMEYE NİYETİ YOK

  Hüsnü Güreli, mayıs ayında olağanüstü genel kurula gitme ve başkan adayı olmama kararını açıklayan Serdar Bilgili'nin bu kararda ısrarcı olduğunu söyledi. Güreli,
  "Başkanın kesinlikle geri dönmeye niyeti yok. Olay tamamen bitmiştir" dedi.

  AZİZ YILDIRIM'DAN ÖZÜR DİLEDİ

  İkinci başkan Güreli, siyah-beyazlı taraftarların derbi maçtaki küfürleri nedeniyle Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'dan özür diledi. Güreli, "Küfür olayının bizim aldığımız bu radikal karar nedeniyle son bulacağına inanıyorum. Bundan sonra hem Beşiktaş, hem dediğer kulüpler çok rahat edecek" dedi.
     
  'HASSELBAINK VE KLUIVERT ŞOV DEĞİLDİ'
     
  Hüsnü Güreli, yeni sezon için aralarında Hollandalı Hasselbaink ve Kluivert'in de bulunduğu dünya çapında santrforların transferi için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

  Güreli, "Hakikaten Hassalbaink ve Kluivert'ın da aralarında bulunduğu santrforların menajerleriyle görüşüyorduk. Bunlar kesinlikle şov değildi" dedi.

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI 
     
  Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, programın sonunda gözyaşlarına engel olamadı. Yöneticilik hayatına mayıs ayındaki olağanüstü kongre öncesinde son vereceğini daha önce açıklayan Güreli, yayının kapanışında veda ederken ağladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı