« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lucescu: Galatasaray'dan ayrılmam büyük hataydı

BİR dönem Galatasaray ve Beşiktaş'ın teknik direktörlüğünü yapan Rumen teknik adam Mircea Lucescu, sarı kırmızılı takımdan ayrılmasının büyük bir hata olduğunu söyledi.

Kadir ÇETİNÇALI / YVERDON(İsviçre),8(DHA)
SON GÜNCELLEME

Takımı Shakhtar Donetsk ile İsviçre’de kampta bulunan ve yeni sezon hazırlıkları için aynı yere gelen Galatasaraylı eski öğrencileri ile karşılaşan ve hasret giden Rumen teknik adam Galatasaraylı futbolcuların kendisini karşılamasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Bu bir sürpiz değildi. Galatasaray ile karşılaşacağımızı biliyordum. İlk önce Sabri’yi gördüm ve Hasan Şaş’ı aradı. Daha sonra Emre Aşık ve Ayhan’ın da onlarla birlikte beni karşılamaları güzel bir olaydı. Çok başarılı ve güzel zamanlar geçirdiğim oyunculardı. Onları tekrar gördüğüm için çok mutluyum. Roma, Barcelona ve Real Madrid ile oynadığımız o maçları yad ettik. Tabi bunlar unutulmaz maçlardı" dedi.

Lucescu Galatasaray ile unutulmaz zaferlere imza attıklarını ve takımdan ayrılışını büyük bir hata olarak yorumlayarak, "Benim oradan gitmem çok büyük bir hataydı. Çok iyi bir ekip kurmuştuk. Yıldız oyuncuların olmamasına rağmen canla başla mücadele eden bir ekiptik. Şampiyon olduğumuz senede Ali Sami Yen Stadı’nda hiçbir maçı kaybetmedik. Daha sonra 12 tane futbolcumuzu kaybetmiştik. Yeniden kiralık futbolcularla takımı kurmak zorunda kalmıştık. Parasız bir dönem geçirdik ama buna rağmen Avrupa’da dahi herkese korku salıyorduk. Şampiyonlar Ligi’nde oynadığımız zaman Ali Sami Yen Stadı dışında da binlerce taraftarımız oluyordu. Çok inanılmaz bir dönemdi" diye konuştu.

Mircea Lucescu ayrıca, kampta tekrar eski dostlarıyla karşılaşmaktan dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, "Burada tekrar eski dostlarımı gördüm ve çok memnun oldum. İçlerinden biri benim elimi öptü ve çok duygusal anlar yaşadım. Neredeyse ağlayasım geliyordu. Şu anki futbolcularımda bu karşılamayı gördü ve onlarda ne kadar sevildiğime şahit oldu. Bu Türk milletinin bir özelliği" şeklinde konuştu.
Tecrübeli teknik adam, "Beşiktaş’tan bu sezon için teklif aldınız mı?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Beşiktaş ile görüşmelerim oldu ama çok ısrarcı davranmadılar. Ayrıca Shaktar Donetsk en zor anlarımda bana sahip çıkmıştı. Onlara asla ihanet edemezdi. Bu yüzden tekliflere pek sıcak bakmıyordum."

Lucescu, Fenerbahçe’nin de direk değil ama aracılar ile dolaylı olarak teklif getirdiğini söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp’ın, yaşı ile ilgili aldığı eleştirilere katılmadığını vurgulayan teknik adam, "Bütün dünyada emeklilik yaşını uzatmak istiyorlar. Neden teknik direktörlerin ömrünü kısaltmak istiyorlar. Bence Feldkamp çok başarılı ve iyi bir hoca. Galatasaray takımın başına onu getirerek çok başarılı bir iş yaptı" diye konuştu.

Mircea Lucescu ayrıca, Galatasaray’ın yeni transferi Lincoln’un çok iyi bir oyuncu olduğunu ifade ederek, "Geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde Schalke ile mücadele ettik. Galatasaray çok mükemmel bir transfer yaptı. Benimde şimdiki takımımda böyle bir oyuncuya ihtiyacım var. Böyle bir oyuncumun olmasını isterdim" şeklinde konuştu.

Lucescu son olarak, bir gün tekrar Türkiye’ye gelmek istediğini vurgulayarak, "Yıllar sonra tekrar Türkiye’ye geleceğim. Buna inanıyorum. Türkiye’de en mutlu günlerimi geçirdim. Türkiye’ye dönmek istiyorum ama bu hangi takım diye sorarsanız bilmiyorum" dedi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler