« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lucescu: Defansımız bitti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Teknik Direktörü, Konya’da bir puandan fazlasını hak ettiklerini belirtirken, hakem Arzuman’a yüklendi. Rumen hoca, ‘Emre ilginç bir sarı kart gördü. Ronaldo da yok. F.Bahçe maçına defanssız çıkacağız’ dedi.

Kötü başlıyoruz

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Konyaspor karşısındaki futbollarıyla bir puandan daha fazlasını hak ettiklerini belirterek, ‘Çünkü oyunun yeteri kadar hakimiydik ve golü atmak için yeterince pozisyon ürettik’ dedi. Lucescu, karşılaşma sonrasında yaptığı değerlendirmede, genellikle maçlara stres altında ve inanılmaz hatalar yaparak başladıklarını söyledi.

Hakemlere sitem

Her seferinde de sonradan toplarlandıklarını belirten Rumen teknik direktör, hakemlere göndermede bulunarak, ‘Takımım sonuna kadar oynuyor ama sanırım bu yıl farklı bir tarzda idare edildik. Siz farklı yerine başka bir kelime de koyabilirsiniz’ dedi. Lucescu, şansın kendilerinden yana olduğu zamanlarda da istediklerini yapamadıklarını anlattı.

Penaltımız verilmedi

Topu rakip kale önüne götürene kadar oyunu iyi kurduklarını fakat devamını getiremediklerini vurgulayan Mircea Lucescu, şöyle devam etti: ‘Bu süre içinde rakip defans kendini toparlıyor ama hatalar da yapıyor. Bazen de oyuncularımız itiliyor ya da topa elle müdahale ediliyor. Ahmed Hassan’ın itiraz ettiği pozisyonda bana göre hem kırmızı kart hem penaltı vardı.

Fair play eksikti

Hakem doğru kararı verseydi maçın sonucu çok değişirdi. Gole giden oyuncularımız arkadan çekilerek durduruluyor, sarı kart bile gösterilmiyor. Maçın ikinci yarısında fair play eksikti. Emre ilginç bir pozisyonda sarı kart gördü. Fenerbahçe maçında oynamayacak. Ronaldo da yok. Fenerbahçe maçına defanssız çıkacağız.

Zafer: Gollerim Lav ailesine

KONYASPOR’un iki golünü atan Zafer Biryol, gollerini merhum Tevfik Lav’ın ailesine armağan etti. Yıldız futbolcu, ‘2-0 öne geçip, bir puanla ayrılmak kötü. Galibiyeti merhum hocamıza armağan etmek isterdik ama olmadı. Gollerimi Bayan Lav ve oğluna armağan ediyorum’ dedi.

Transferine de değinen Zafer, ‘Transferim hep konuşuluyor. Bu tür söylentiler beni olumsuz etkiliyor. Beni şu ana kadar hiçbir kulüp aramadı. Arayacağını da tahmin etmiyorum. Çünkü Konyaspor’la mukavelem devam ediyor. Herşey kulübüme bağlı’ diye konuştu.

PAF Ligi maçında 2 kişi hastanelik

Polisi aştılar PAF takımları arasında yapılan maç golsüz berabere biterken çıkan olaylarda yaralanan 2 stat görevlisi hastaneye kaldırıldı. Hakem Tamer Tekbaş’ın kararlarına tepki gösteren Konyasporlu taraftarlar maçın 90 dakikalık normal süresi tamamlandıktan sonra sahaya girmek istedi. Görevlilerle de tartışan taraftarlar, polis engelini aşarak orta hakeme saldırdı.

Yumruklaştılar Güvenlik çemberi içine alınan hakemler Hulisi Akırşan, Emrah Tekcadanoğlu ile Tamer Tekbaş’ın saçına asılan, yumruk atan taraftarları polis güçlükle yatıştırmaya çalıştı. Saha kapılarını zorlayarak içeri girmek isteyen taraftarlarla stat görevlileri arasında çıkan tartışma yumruklaşmaya dönüştü. 2 stat görevlisi aldığı darbelerin ardından hastanaye kaldırıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler