Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Lucescu çare arıyor

<B>LUCESCU</B> oyun kalıbına çare arıyor. Hastalık olan yere melhem sürüp, iyileştirmek istiyor. Nedir o hastalık? Daha önceki hazırlık maçlarında yazdığım gibi orta alan...

Rumen çalıştırıcı burayı kalabalık tutmak istiyor. Ve devamlı oynuyor. Daha önce sağ kanatta başarılı olan Ümit Davala'yı devamlı orta alana sokmak istiyor. Suat, Hasan Şaş daha sonra Hakan'la dörtleyip orta alanı garantiye almak istiyor. Ama bu yerde bu futbolcuların yerlerini beğenmeleri önemli. Ümit Davala çizgide oynadığı zaman daha verimli, Hasan Şaş çizgi adamı olduğu için topla oynama sevgisi daha fazla olduğundan orta alandaki yerini yadırgıyor. Topla çok oynayınca kendi kendine strese giriyor. Hasan çizgide oynadığı zaman, becerisini ortaya koyuyor.

ÇABUK OLUNMALI

İkinci bölümde orta alanda aynı görevi üstlenen Bülent Akın, Ayhan ve Ergün aynı ızdırabı yaşıyor. Aslında G.Saray pozisyon zenginliğini bir hayli fazla yaşıyor. Ama Lucescu oyun kalıbını bir an önce kursun. Hücumdaki adamların topa vuruşları kötü olmasaydı goller olurdu. Bu önemli değil. Ümit Karan penaltı kaçırdı ama Ümit'in bir an önce işinin halledilmesi gerekir. Çünkü G.Saray'a çok faydalı olacak bir oyuncu. Zaman daralıyor. Lucescu oyun kalıbında karar vermesi, yönetimin de bir an önce içerdeki ızdırabı dindirmesi lazım.
X