« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lucescu: Bu şartlarda şampiyon olamayız

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Gençlerbirliği maçından sonra hakem hatalarından yakınarak, ''Bu şartlarda şampiyon olmamız zor'' dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lucescu, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, nasıl böylebir hakemlik yapıldığını anlamadığını belirterek, ''Hakem oyunu dengelemek için çabaladı. Galiba bu doğal. Galatasaray maçından sonra yaratılan ortam bunu getirdi. 2 penaltımız verilmedi. Sergen çekilerekdüşürüldü. Maçın sonlarında da yine Sergen'in önündeki top elle çelindi'' diye konuştu.

Artık penaltılar için bir şey diyemeyeceğini kaydeden Rumen teknikadam, ''Cezalandırılmayan faulleri anlayamıyorum. Kaleci tek başına 7 dakika aldı. 5 oyuncu değişikliği yapıldı. Verilmeyen, cezalandırılmayan fauller. Bunların yanında penaltılar konusunda da bir şey söyleyemiyorum. Biz farkı 3 puana indirseydik de eski havanın yaratılacağını düşünüyordum'' dedi.

Karşılaşma için ''kalp krizi gibi bir maçtı'' yorumunu yapan Lucescu, şöyle devam etti:

''Eğer ölmek isteyen varsa buraya gelsin. Maça kötü başladık. Cordoba hata yaptı ve geriye düştük. Kendimize güveni geri kazanmak için de biraz zaman geçti. İkinci yarı hakimiyetimiz altında oynandı. Maçı 30 metre içinde oynadık. Pozisyonlarımız oldu, rakibe de kontratak verdik. Risk aldık, golü bulduk ama bu galibiyete yetmedi.''

Lucescu, daha sonra basın mensuplarının diğer sorularını yanıtlamadan toplantıdan ayrıldı.
   
YANAL: ''GALİBİYETİ KAÇIRDIK''
   
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ersun Yanal ise her iki devrenin uzatmalarında yedikleri gollerle galibiyetten olduklarını söyledi.

Oyuna iyi başladıklarını ve öne geçtiklerini anlatan Yanal, ''İlk yarıda kontrol bizdeydi. Son dakikada bir gol yedik. 2. yarıda da oyunistediğimiz gibi gidiyordu, ancak yine uzatmalardaki gole engel olamadık, üzgünüz'' diye konuştu.

Basın mensuplarının maçın hakemi Bülent Demirlek ile ilgili soruları üzerine Yanal, hakem olaylarına katılmamak gerektiğini, ortaya konulan futbolu konuşmanın daha doğru olacağını ifade ederek, ''Ben ayrıntıların konuşulmasından yana değilim. Futbolun güzel taraflarını konuşalım. Hakemler hata yapar. Bu hep oluyor. Bunlara takılmamak gerek'' dedi.
   
MİLLİ TAKIM KONUSU
   
Ersun Yanal, gazetecilerin ''Milli takım konusunda yarın Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile bir araya geleceğiniz söyleniyor.Bu konuda ne diyorsunuz?'' sorusuna karşılık, ''Eğer böyle bir görüşmeolursa bu hepinizin önünde, hepinizin bilgisi dahilinde olacak. Bu konuda başka bir şey söylemek istemiyorum'' dedi.

Yanal, basın mensuplarının ısrarlı sorularına rağmen Ulusoy ile görüşüp görüşmeyeceği konusunda açıklama yapmaktan kaçınıp, görüşme olması halinde herkese haber verileceğini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler