« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Luca için geldim

Beşiktaş'a imza atmaya hazırlandığı sırada sarı kırmızılı takımla anlaşan golcü futbolcu, Rumen hoca ile yaptığı görüşmeden sonra kararını değiştirdiğini ifade etti.

Alper MERT
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ'A GİDİYORDU

G.Saray'ın bomba transferi Murat Sözkesen, Beşiktaş ve Trabzonspor'un yerine neden sarı kırmızılı takımı tercih ettiğini Hürriyet'e anlattı. Menajeri Sinan Engin'le bir görüşme yapan ve Beşiktaş'a imza atmaya hazırlanan golcü futbolcu, Abdürrahim Albayrak'tan gelen telefonla rotasını değiştirip, Altur'un yolunu tutar. Karşısında Lucescu'yu görünce şaşırır golcü futbolcu.

KAFASINDAN SİLDİ

Rumen hoca hemen söze girer: ‘‘Seni geçen sezondan bu yana takip ediyorum. Kafamdaki sisteme en uygun golcü sensin. Sana bu kadar yaklaşmışken başka takıma kaptırmak istemiyorum. Eğer izlediğim Murat gibi oynarsan bu takımda her zaman forma bulursun.’’ Bu sözler karşısında Beşiktaş'ı tamamen kafasından silen golcü futbolcu Lucescu'ya şu cevabı verir:

GURUR VERİR

‘‘Her Türk futbolcusu G.Saray'da oynayıp Avrupa'da tanınmak ister. Sizin bana verdiğiniz bu güven sonrası milyon dolarları verseler başka yere gitmem.’’ Golcü futbolcu ardından Albayrak'a döner ve ‘‘Ne olur transferimi gerçekleştirin. Siz kulübümle anlaşın, ben boş mukaveleye bile imza atarım. Beni bu kadar isteyen, bana destek olacak bir camiada oynamak gurur verir’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz