Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Luca, futbolculara sahip çıktı

G.Saray yönetiminin aldığı radikal kararlar sonrasında bugün bir basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Mircae Lucescu, yönetimin aldığı kararlara katılmadığını söyleyerek, futblcularına sahip çıktı. Lucescu, "Futbolcularım, cezayı değil, alkışı hak ediyor." dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BAŞARILARIMIZ ORTADA

Bugüne kadar maddi anlamda bir çok olumsuzlukla karşılaştıklarını ifade eden Rumen teknik adam, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basıntoplantısında, şunları söyledi:"Bu takımın sezon başında 8-10 futbolcusu gitti. Olağanüstü sayılmayan mali koşullara rağmen, transfer ettiğimiz oyuncuları göz önüne alırsak, başarılı sayılmalıyız. Gidenlerin sayısıyla beraber 13 futbolcum milli takımdaydı. Sezon başında bu sayı 3'e inmişti. Şimdi ise 8. Her hafta zor koşullarda 2'şer maç olmak üzere, 40'ın üzerinde maç yaptık. Hiç kuşkusuz futbolcularımda da kısa aralıklarla yapılan maçların yorgunluğu var. Ancak başarılarımız da ortada. Milli takıma en çok oyuncuyu biz veriyoruz.  Futbolcularımın gerek Galatasaraylılık anlayışı, gerekse takıma karşı sorumlulukları nedeniyle, ortaya koydukları mücadele herkesin gözü önünde. Onlar, bugüne kadar yaptıkları nedeniyle alkışı hak ediyorlar."

BORÇ FUTBOLCULARIN SUÇU DEĞİL

Kulübün mali yönden zor durumda olmasının sorumlusunun futbolcular olmadığını söyleyen Lucescu, futbolcularının diğer arkadaşlarının yerine de oynadıklarını ifade ederek, "Mesela Sporting Lizbon'dan sadece para almak için gelen, 1 maç dahi oynamadan, zamanı geldiğinde (paramızı alamadık) deyip, gidenlerin yerine de oynadılar. Mali durum çok çok iyi değil. Kulübün geçen seneden 100 milyon doların üzerinde borcu varsa, bu futbolcularımın suçu değil. Futbolcularım aldıkları galibiyetlerle de kulübe kazandırmaya, borçları ödemeye çalışıyorlar. Bu çocuklara, Galatasaray taraftarları adına teşekkür ediyorum.''  dedi.

ALACAKLAR ÖDENMEDİ

Yönetimin daha önce söz vermesine karşın, bu sene için şu ana kadar futbolcularıma para ödenmed,iğini belirten  Lucescu, "Futbolcularım forma aşkıyla oynuyor. Para için değil. Hiç bir zaman parayı problem etmediler." dedi.

BATİSTA'NIN TRANSFERİNDE HATA

Batista'nın Gaziantepspor'dan transferinde yönetimin hata yaptığını da belirten Lucescu, "Batista bize sakat geldi. Nasıl Real Sociedad, Nihat'ı iyileşene kadara transfer etmediyse biz de aynı şekilde yapmalıydık" diye konuştu.

Diğer yandan cezalar hakkındaki görüşlerini açıklayan Arif Erdem, yönetimin aldığı kararlara saygılı olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz