Gündem Haberleri

  Lübnan'da kaçırılan Türk işadamı serbest bırakıldı

  A.A.
  12.09.2012 - 05:18 | Son Güncelleme:

  Serbest bırakılan işadamı Tekin, Lübnan Başbakanı NecibMikati'nin özel uçağıyla Dalaman Havaalanı'na indi

  Tekin, “İlk olarak Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza, Dış İşleri Bakanımıza, Lübnan hükümetine, Arçelik ailesine ve bu konuda gecesini gündüzüne katan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
  İşadamı Tekin'in uçağı, 02.10'da Dalaman Hava Limanı İç Hatlar Terminali'ne indi.
  Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Süleyman İnan Özyıldız ile birlikte uçaktan inen Tekin, ailesinin bekletildiği VİP salonuna geldi.

  AİLESİ BÖYLE KARŞILADI / WEB TV

  Burada babası Mahmut, annesi Güldane ve kız kardeşi Burçak Tekin ile kucaklaşan İşadamı Tekin, Beyrut'ta göz hapsinde tutulduğu günleri gazetecilere anlattı.

  Havaalanında açıklamada bulundu

  İşadamı Aydın Tufan Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurtulmasının hala bir rüya gibi olduğunu söyledi.

  27 gün boyunca tutulduğu göz hapsinden kurtulma anının hayalini kurduğunu anlatan Tekin, “İlk olarak Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Dışişleri Bakanımıza, Lübnan hükümetine, Arçelik ailesine ve bu konuda gecesini gündüzüne katan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

  Tekin, 27 günün uzun bir süre olduğunu, bu günleri gece ve gündüz olarak düşünülmesi gerektiğini belirtti.

  Benim masum olduğumu biliyorlardı

  Göz hapsinde tutulduğu sürede kendisine gayet iyi davranıldığını kaydeden Tekin, “Kaçırıldım, 27 gün göz hapsinde tutuldum ama belli şeyleri insanlık namına bana sağlamaya çalıştılar. Benim masum olduğumu biliyorlardı. Bu sebeple günlük hayatımda yapmam gereken bir çok şeye izin verdiler” diye konuştu.Bir gazetecinin operasyon sırasında silah sesi duydunuz mu sorusuna Tekin, şu yanıtı verdi:“Kurtulma anında bana gidiyorsun dediler ve gittik. Öğrendiğim kadarıyla aşiretin yaşadığı mahalleye operasyon yapılmış. Fakat benim operasyonla ilgili bir bilgim yok. Kurtarıldığım sırada herhangi bir silah sesi duymadım.”

  İşadamı Tekin'in babası Mahmut Tekin ise hükümetin süreci başından beri iyi bir şekilde yönettiğini, oğlunun sağ salim kurtulduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

  Tekin, daha sonra Marmaris'in İçmeler beldesinde yaşayan ailesinin evine gitmek için yola çıktı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı