Dünya Haberleri

DÜNYA

  Lübnan Kaddafi’nin gelinini almadı

  Hürriyet Haber
  24.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 24.02.2011 - 09:24

  Libya lideri Muammer Kaddafi giderek köşeye sıkışırken, hanedan mensupları da ülkeden kaçmanın yollarını aramaya başladı. Bunun ilk örneği Kaddafi’nin “haşarı” oğlu Hannibal’ın Lübnan asıllı model eşi Aline Skaf oldu.

  BİNGAZİ'DE MAHŞER GECESİ / FOTO GALERİ

  TRABLUS HAVAALANI'NDA İZDİHAM

  İŞTE LİBYA'DAN İLK CANLI YAYIN /WEB TV  

  LİBYA'DAKİ TÜRKLER YURDA DÖNÜYOR / WEB TV 

  KADDAFİ SAVAŞACAĞINI AÇIKLADI / WEB TV

  Lübnan’ın Sesi radyosu, Skaf ve dokuz hanedan üyesini taşıyan özel bir jetin dün Beyrut’taki Refik Hariri Uluslararası Havaalanı’na inişine izin verilmediğini öne sürdü. El Sefir Gazetesi de uçağın önceki gece Trablus havalanından kalktığını, Lübnanlı yetkililerin Libya’ya, yolcuların kimliğini vermesini istediğini yazdı.

  Ya Suriye ya Rum kesimi

  Gazetenin haberine göre Libyalılar bu isteği reddedince Beyrut yönetimi, pilotun uçağı Suriye ya da Kıbrıs Rum kesimine çevirmesini istedi. Yurtdışında kaldığı yerlerde olaylar çıkarmasıyla tanınan Hannibal Kaddafi, Londra’da kaldığı otelde manken eşi Aline Skaf’ı dövmüş, diplomatik dokunulmazlığı sayesinde tutuklanmaktan kurtulmuştu.

  İsviçre ile kriz çıkarmıştı

  Hannibal Kaddafi ve karısı Aline, İsviçre ile Libya arasında da krize neden olmuştu. 15 Temmuz 2008’te Hannibal ve karısının iki hizmetçiyi dövdüğü iddiası üzerine İsviçre polisi, Cenevre’deki beş yıldızlı oteli basmıştı. Hannibal’ın sorgulanması Kaddafi’yi küplere bindirmişti. Libya, İsviçre’deki milyonlarca dolarını çekmiş ve bu ülkeye petrol satışını durdurmuştu.

   

    

    

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı