« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Löw'ün İnadı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ercan SAATÇİ

Fenerbahçe Galatasaray'a bir darbe daha indirecekti. Ama maalesef bu fırsatı değerlendiremedi. Bir Fenerbahçeli olarak, maça başka bir açıdan daha bakıyordum. Çünkü F.Bahçe bu fırsatı değerlendirseydi, bu darbe sadece Galatasaray'a değil, aynı zamanda Tansu Çiller, Güneş Taner ve Mesut Yılmaz gibi devlet erkanımıza da indirilecekti. Peki neden olmadı? Bence her zaman olduğu gibi Moldovan'ın Boliç'in yerine tercih edilmesi, Sergen'in oyuna geç girmesi ve Orta sahanın pasifliği bunda en büyük etkendi.

Löw'ün herzaman yaptığı gibi, Boliç'i oyuna 89. dakikada alması ya da takım mağlupken çok geç oyun değiştirmesi, Fenerbahçe'yi bu kötü sonuca itti. Şunu da söylemeliyim ki, Moldovan kadar top öldüren, çalım atmasını bilmeyen, attığı bedava gollerle gündemde kalan, tekniği sıfır bir futbolcu görmedim. Bir Fenerli olarak onun bizim takımımızda oynamasından üzüntü duyuyorum. Ayrıca bu konuda Löw'ün inadını anlamış değilim! Ama bütün bunlara ve Löw'e rağmen, Fenerbahçe başarılı olacak ve şampiyonluğu kucaklayacaktır.

SAÇLARIM GİTTİ

Özellikle Beşiktaş'ın kriz yaşadığı, G.Saray yönetiminin karman çorman olduğu ve Trabzonspor'un dağılmak üzere olduğu bir dönemde Fenerbahçe'nin bu avantajları kullanacağını ümit ediyorum. Aziz Yıldırım gibi başkan ve yönetim varken, Fenerbahçe seyircisi doğal olarak, daha çok başarı bekliyor. Sonuçta bu avantajları değerlendirmek için çok geç değil. Bu maçla ilgili söyleyeceğim tek şey içimde kaldı. Aslında sadece bu kadar da değil. Şu yan tarafımda yazan sanatçı arkadaşım İbrahim Erkal yüzünden saçlarımın gitmesi de cabası. Fenerbahçe'ye bir tutam saç da Ercan Saatçi'den olsun. İnanın bir taraftar olarak üzülmüyorum ve şampiyon olacağımız günü bekliyorum.

Herkes birgün Fenerbahçeli olacak.

Saygılarımla...
Bunları da Beğenebilirsiniz