« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Löw hesap verecek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘‘Şampiyonluk gitti’’ korkusu yaşayan F.Bahçe yönetimi yarınki toplantısında Alman hocayı sorguya çekecek. Devre arasında sözleşmesi yenilenen Löw’ün Şampiyonlar Ligi’ne kalınamaması halinde gönderileceği de sızan haberler arasında...

Önce Samsun, daha sonra Karabük deplasmanlarında ikişer puan kaybeden Fenerbahçe'de Galatasaray mağlubiyetinden sonra Sakaryaspor yenilgisi bardağı taşırdı. ‘‘Şampiyonluk gitti. Lig ikinciliği bile tehlikeye girdi’’ korkusu yaşayan yönetim, futbolculara büyük para cezası verecek. Ayrıca Teknik Direktör Löw'e yarın yapılacak toplantıda hesap sorulacak. İşte Fener'de eleştirilen noktalar ve alınması düşünülen tedbirler:

Hoca oyunu okuyamıyor

Löw oyuna katkı sağlayamıyor. Sakarya maçında durum 1-1'ken ve Fenerbahçe'ye galibiyet golü gerekirken o bir defans oyuncusu olan Erol'u sahaya sürdü. Kulübede oturup seyirci gibi maçı izliyor.

Löw gönderilecek mi?

Devre arasında görev süresi uzatılan Alman çalıştırıcının sözleşmesinde bağlayıcı madde bulunmadığı da sızan haberler arasında. Takımın Şampiyonlar Ligi'ne katılamaması halinde Löw'ün gönderileceği de ileri sürülüyor.

Uche'nin gece hayatı

Nijeryalının özel yaşamı dillere destan oldu. Kendine hiç dikkat etmiyor. Arkadaşlarıyla birlikte geç saatlere kadar evinde eğleniyor. Defansta büyük gedikler veriyor.

Geri dönemiyorlar

Högh ve Uche defansta çok ağır kalıyorlar. Takım atağa kalktığında geri dönemiyorlar. Orta saha oyuncuları koşmuyor, pres yapmıyor. Takımın ahengi bozuldu. Sistem bozuldu. Oyun planı diye birşey kalmadı.

Ödemeleri yapıldı.

Bir çok kulüp mali kriz içindeyken futbolcularının alacakları vaktinden önce verildi. Ancak karşılığını alamadı. Kimsenin umrunda değil. Takım inancını kaybetti.

Para cezaları ertelenmişti

Karabük maçından sonra yönetim para cezası vermek istedi. Ancak G.Saray maçı düşünülerek itiraz edildi. G.Saray maçından sonra verilecek ceza ise Trabzon maçı sonrasına ertelendi. Futbolcular bu jesti anlayamadılar.

Baliç'in özverisi

Boşnak yıldız Sakarya maçında hasta olmasına rağmen iğne ile oynadı. Hiç birisi onun gibi özverili davranmadı.

Sergen ne olacak?

Sergen gibi bir yıldız hala kulübede oturuyor. F.Bahçe onun gibi bir yıldızdan faydalanamıyor. Onu hazırlamak ve oynatmak hocanın görevi.

Ya takım ruhu

G.Saray'ı yakalamak için çok büyük bir fırsat yakalanmıştı. Ancak futbolcular büyük bir vurdumduymazlık örneği sergilediler. Takım ruhunu kaybetmişler.

VE... Gençlere fırsat

Şampiyonluk şansı azaldı. Yine de ikinci olup Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansı var. ‘‘Bu takımdan şampiyonluk beklemek hayal’’ yorumlarını yapanlar gençlere şans tanınmasını istiyorlar.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler