« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lotus Singapur'da yeni arka kanadı deneyecek

Lotus, Singapur Grand Prix'de, DRS'nin performansını artırması beklenen yeni bir arka kanat tasarımı kullanacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Monza'yı geride bırakan Lotus, bu hafta sonu Marina Bay'ın yüksek downforce özelliğinin, aracın güçlü yönlerini ön plana çıkaracağına inanıyor.

Pakete yönelik gelişim çalışmalarının bir parçası olarak Singapur'da yeni arka kanat kullanacak olan Lotus, böylece DRS aktif hale geldiğinde düzlükte performans kaybı yaşamadan virajlarda maksimum yol tutuşu sağlamayı hedefliyor.

Teknik direktör James Allison yaptığı açıklamada, "Yeni bir taban ve arka kanadımız var. Arka kanat Monako özelliklerine göre ayarlanmış kanatla aynı downforce seviyesinde çalışıyor, fakat bu DRS alanında daha iyi. Yani maksimum hava direncinden, daha düşük hava direnci ayarlarına geçerken daha iyi bir DRS'ye sahip" diye konuştu.

Allison, yeni kanadın DRS potansiyelinin "aslan payını" kullanmaya imkan verdiğini, bunun normalde yüksek downforce seviyelerinde başarılması zor olduğunu ifade etti.

Bu arada yeni arka kanat, takımın D-DRS versiyonunun gelişiminden farklı olarak geliştirildi. D-DRS'in Japonya Grand Prix'de kullanılması planlanıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz