« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lotus sezonun ikinci bölümünde daha güçlü olacak

Sezonun ilk bölümünün güçlü takımı Lotus, 2012 sezonunun kalan dokuz yarışında her zamankinden hızlı olabilir.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu düşünce, sezonun başından beri durmaksızın kazanmayı arzulayan Lotus'un yarış mühendisi Alan Permane'e ait.

turkiyef1.com'un haberine göre, son beş yarışa bakıldığında Silverstone hariç her yarışta podyum gören Enstone merkezli takım, bu yarışlarda tüm rakiplerinden de fazla puan toplamayı başardı.

Sezonun başında yola iki yeni pilotla çıktıklarının altını çizen Permane, sezonun ikinci yarısında artık takıma alışmış pilotlarıyla bu standardı daha da yükseğe çıkartacaklarına inanıyor.

"Sezonun ikinci yarısında çok daha güçlü olacağız. Sezon başında ürettiğimiz araba harika ve onu henüz rakiplerimiz kadar olmasa da geliştirebileceğimizi gösterdik."

"Pilotlarımızı tanımak için biraz zaman harcadık, bu arada Romain de bir kaç kez ilk turda kaza yaparak yarış dışı kaldı. Böyle şeyler olmasaydı durum çok daha farklı olabilirdi. Sezonun geri kalanında başarılı olmamamız için bir sebep yok. Bence arabatüm pistlere uyuyor, Hungaroring ve Silverstone'da da beklenenlerin aksine inanılmaz hızlıydık. Kimseden korkmuyoruz."

Permane, Lotus'un sıralama performansını geliştirmesi için daha fazla yere basma gücüne ihtiyaç duyduğuna dikkat çekerken, gelecek yarışların koşulacağı pistlerin işlerine yarayacağını düşünüyor.

"Ayarlarla daha fazlasının yapılabileceğini sanmıyorum. Macaristan antrenmanının ardından Kimi arabadan her zamankinden çok memnundu. Ona neye ihtiyacı olduğunu sordum ve bana, "Daha fazla yere basma gücü." dedi. Araba iyi ancak daha hızlı gidebilmek için ön ve arkada daha fazla yere bama gücüne ihtiyacımız var."

"Arabanın yarış hızına bakıldığında sıralamalarda da diğerlerinden hızlı olmamız gerekir. Bu kesinlikle gelişmemiz gereken bir konu. Eğer yarışta Hamilton'un önünde olsaydık, iki arabamızda farı açar ve gözden kaybolurdu."

"Macaristan gibi bir pistte ikinci cep yeterince iyi değil. diğer pistlerde geçiş yapmak daha mümkün, Spa ve Monza ise başka hikayeler. Eğer bu sezonun geri kalan kısmında tüm yarışları ikinci ve üçüncü sırada bitirip iki şampiyonluğu da alırsak kesinlikle çok mutlu olacağım ancak zafere olan hasretimiz bitmemiş olacak."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler