« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lotus rakiplerinden takdir aldı

Formula 1'in üst düzey takımları, Kimi Raikkonen ve Lotus'un, dünya şampiyonasında dişli rakipler olarak düşünülmesi gerektiğini belirtiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Lotus'un form grafiğindeki yükselişin, sezonun ikinci yarısında da artarak devam edeceğini ve Enstone ekibinin öndeki rekabette üst düzey takımları zorlayacağı ifade ediliyor.

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, Lotus'un sezon başında sahip olduğu imkanları tam anlamayıla kullanmadığını belirterek, takımın hala ortaya koyacağı potansiyeli olduğuna dikkat çekti.

Domenicali, "Kimi'ye şaşırmıyorum, çünkü şahsen ben Kimi'nin her zaman çok iyi bir pilot olduğunu, bir dünya şampiyonu olduğunu düşünmüşümdür" dedi.

Lotus'un gerçek potansiyelinin karşılığı olan puanları toplayamadığını söyleyen Domenicali, "Başından beri iyi bir araca sahipler. Daha fazla puan toplayabilirlerdi" diye konuştu.

Domenicali, Lotus'un lastikleri çok iyi koruduğunu da belirterek, "Sezonun ikinci yarısında çok iyi bir takım olacaklar" dedi.

Red Bull takım patronu Christian Horner ise, "Araçları yıl boyunca çok hızlıydı. İyi iki pilotları var. Kimi de sürücüler klasmanında bir faktör" yorumunda bulundu.

Horner, "Lewis'in sadece 1 puan gerisinde. Şu an rakiplerimizi küçümsemek aptallık olur, hala önümüzde uzun bir yol var" dedi.

McLaren sportif direktörü Sam Michael da, "Evet, hızlılar. Fakat endişelenmek sonuç getirmiyor. Aracınızı daha hızlı hale getirmek zorundasınız" değerlendirmesinde bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.