« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lotus İspanya'da ciddi bir atılım bekliyor

Lotus teknik patronu Mike Gascoyne, Barselona'da yarışacakları güncellemeler sayesinde İspanya Grand Prix'de önemli bir atılım gerçekleştireceklerine inandığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Gascoyne, sezonun ilk dört yarışında çok basit bir tasarımla yarışan Lotus'un, yeni geliştirilen parçalarla hız açısından önemli bir kazanım elde edeceğini ifade etti.

İngiliz teknik adam bu yüzden Lotus'un İspanya GP'de rakipleriyle arasındnaki farkı biraz daha kapatacağına inandıklarını belirtti.

Gascoyne, "Tüm takımlar Barselona için güncellenmiş paketler kullanacak ancak rakiplerimizden daha önemli bir ilerleme sağladığımızı umuyoruz, çünkü bildiğiniz gibi çok geç bir tarihde hazırlıklara başlamış bir takımız. Tasarım sürecinde aracın özelliklerini çok basit tutmak zorunda kalmıştık" dedi.

Sidepodlar, ön kanatlar ve fren kanallarında önemli aero değişiklikler gerçekleştirildiğini kaydeden Gascoyne, "Ayrıca çok sayıda mekanik değişiklik yaptık. Şimdi rakiplerimizin yapacakları ilerlemeyi bekleyip görmek lazım" diye konuştu.

Gascoyne ayrıca, "Tüm fabrikanın tam olarak operasyonel halde olduğunu görmek sevindirici. Her departman tam olarak gerekli personelli işbaşında. Hepsi de potansiyellerinin tümünü kullanarak çalışmaya başladı" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz