« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lotus aracı normalden daha uzun süre geliştirecek

Şampiyonluk mücadelesinde öndeki rakiplerine ortak olmak isteyen Lotus, E20'nin gelişimine yönelik çalışmaların, daha önceki senelerden daha uzun süreceğini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, takımın Macaristan'da iki pilotuyla da podyuma çıkması, Kimi Raikkonen ve Roman Grosjean'in zafer mücadelesinde rakiplerine ciddi bir tehdit olduğunu açıkça ortaya koymuştu.

Dünya şampiyonluğu hedefini gerçekleştirememek için hiçbir neden olmadığını dile getiren teknik direktör James Allison, Sky Sports'a yaptığı açıklamada, takımın daha önceki senelerde kaynaklarını, erken bir dönemde sonraki yılın aracına kanalize ettiğini, bu sezon bunu yapmayı düşünmediklerini kaydetti.

Allison, "Takımımızın, son birkaç sezondur yaptığı yanlışlardan bir tanesi, yeni araç üzerinde çalışmaya olması gerekenden daha önce başlamamızdı. Dolayısıyla biz bu yıla aracı normalden daha uzun süre geliştirmek niyetiyle başladık" dedi.

Raikkonen'in şampiyona lideri Fernando Alonso'nun 48 puan gerisinde bulunmasına rağmen, şampiyonluk mücadelesi vermek için herşeye sahip olduklarını, özellikle de önlerinde alınacak daha 225 puanın olduğunu hatırlattı.

Fin pilotun şampiyon olma şansıyla ilgili bir soruya Allison, "Neden olmasın? Herşeyden önce kazanılacak çok puan ve geçilecek çok yarış var. Önümüzdeki puanlara bakılırsa aradaki fark çok da önemli değil" cevabını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.