Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Loskutova'nın camdan attığı bebek hayattaymış

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  11 Ağustos 2012 - 15:13Son Güncelleme : 11 Ağustos 2012 - 18:04

  Rusya’yı üç gün önce sarsan genç annenin evinde doğurduğu bebeğini 10'uncu kattan atması olayında ikinci şok yaşandı. Adli tıp raporuna göre 17 yaşındaki anne Alyona Loskutova, bebeği battaniyeye sarıp oturduğu apartmandan aşağı attığı sırada minik yavrunun canlı olduğu ortaya çıktı. Genç annenin 8 Ağustos akşamı gözaltına alındığında polise verdiği ifadesinde “Onu zaten ölü doğurmuştum. Attığımda nefes almıyordu” sözlerinin yalan olduğu ortaya çıkmış oldu.

  Rusya Soruşturma Komitesi Moskova Bölge yetkilisi İrina Gümennaya adli tıp raporunun genç kızın lehinde sonuçlanmadığını belirterek, “Bebeğin 10'uncu kattan atıldığında canlı olduğu tespit edildi. Ölüm yere çarpma anından sonra gerçekleşmiştir” dedi. Genç kadın hakkında Rusya suç yasasına göre cinayet davası açıldığını da belirten yetkili, “Biz gereken prosedürleri tamamladık. Dava açıldı. Genç kızın yargıya teslim edilmesi için bundan sonra polisin gerekli adımları atması gerekir” şeklinde konuştu.

  Loskutovanın camdan attığı bebek hayattaymış “ONU BATTANİYEYLE 10’UNCU KATTAN AŞAĞI ATIVERDİM”
   

  Bu arada yeni doğurduğu bebeği 10'uncu kattan atarak öldüren Loskutova’nın doğum sonrası şiddetli kanama nedeniyle polis tarafından kaldırıldığı hastanede 48 saat geçirdikten sonra dün evine dönmesine izin verildiği öğrenildi. Hastaneye gelen annesi, genç kadını apar topar evlerine götürürken polisin henüz olayın şokunu atlatamadığı ve duruma müdahale etmediği ifade edildi.

  Loskutova’nın okul arkadaşları ise genç kadının bebeğini neden öldürdüğüne yeni bir açıklama getirdi. Trajediden genç kızın erkek arkadaşı ve ailesini sorumlu tutan arkadaşları, “Alyona’yı Aleksander K. adındaki erkek arkadaşı hamile bıraktı. Sonra da durumu öğrenince onunla ilişkisini kesti. Hatta askere giderek bu işten sıyrılmak istedi. Alyona’nın ailesi de kızla fazla ilgilenmiyordu. Tüm okul hamile olduğunu çoktan biliyordu. Annesinin durumu fark etmemesi ise tuhaf bir durum. Ne yani Alyona’nın annesi kızının karnındaki şişkinliğin gaz olduğunu mu düşünüyordu” şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı