Gündem Haberleri

GÜNDEM

  LÖSEV'den kurban eti bağışı çağrısı

  KAYSERİ, (DHA)
  14.11.2009 - 11:58 | Son Güncelleme: 14.11.2009 - 11:58

  LÖSEMİLİ Çocuklar Vakfı (LÖSEV), lösemililerin vücut dirençlerinin artırılmasında taze et ve et ürünlerinin önemli olduğunu belirterek, ‘Kurbanlarınızı bize bağışlayın’ çağrısında bulundu.

  Vakıftan yapılan açıklamada, lösemi tedavisinin 3 yıl süren, son derece masraflı bir hastalık olduğu hatırlatıldı. Kurban Bayramı öncesi ülke genelinde bağış kampanyası başlatıldığı vurgulanan bildiride şu ifadelere yer verildi:
  “Lösemi hastalığı ile mücadelede protein içerikli düzenli beslenme, tedavinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Vücut direncinin oluşması ve artması için çocuğun tedavisi süresince taze et ve et ürünleri, süt gibi besinlerle protein ağırlıklı beslenmesi önemlidir. Bu nedenle Kurban Bayramı, lösemili çocuklar için ayrı bir önem taşıyor. Yıl boyunca onlar için hayati önem taşıyan protein ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bağışçılarımızın vekaleten kestirecekleri kurbanlar, Türkiye genelinde vakfımıza kayıtlı lösemili çocuk ve ailelerine ulaştırılacaktır. Ayrıca, diğer bağışlarla çocukların parasız tedavileri yapılıp, eğitimlerini sürdürmeleri sağlanıyor. Çocukların sosyal ve kültürel ihtiyaçları da gideriliyor.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı