Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Lösemiyi yenmeyi başardı

  A.A
  25.11.2009 - 16:08 | Son Güncelleme: 25.11.2009 - 16:08

  Lösemi hastası altı yaşındaki Burak Töken, üç yıldır süren tedavinin ardından tamamen iyileşerek sağlığına kavuştu.

  Adıyamanlı Töken ailesinin iki çocuğundan biri olan Burak, henüz üç yaşındayken lösemi ile tanıştı.

  Töken ailesi, oğullarında ayağının üstüne basamama, sebepsiz morarma gibi belirtiler gözlemleyerek hastaneye başvurdu. Hastanede Burak'a lösemi teşhisi konuldu.

  Hastalığının tedavisi için Adıyaman'dan İstanbul'a sevk edilen Burak, baba Selim Töken'in sosyal güvencesi olmaması nedeniyle zor ve yorucu bir tedavi sürecine girdi. Burak, İstanbul'daki hastanede bir süre yattıktan sonra amcasının yardımıyla LÖSEV ile tanıştı.

  Töken ailesi, LÖSEV'in yardımlarıyla Ankara'ya yerleşti. Burak'ın tedavisine LÖSEV'in Ankara Gaziosmanpaşa'daki Lösemili Çocuklar Hastanesi'nde (LÖSANTE) başlandı.

  Burak'ın burada ücretsiz tedavi hizmeti alması sağlandı. İlaç, kan ve özel oda gibi her türlü ihtiyacı LÖSEV tarafından karşılandı. LÖSEV, üç yıllık tedavi süresince Burak'a maddi, sosyal ve psikolojik destekte bulundu.

  Geçen sene LÖSEV İlköğretim Okulu'nda anasınıfına başlayan Burak, şimdi altı yaşına girdi. Doğum günü olan 20 Kasımda tedavisini tamamlayarak ailesine en güzel doğum günü hediyesini veren Burak, LÖSANTE'nin tamamen iyileşen 134. hastası oldu.

  Kurban bayramı öncesinde çifte bayram yaşadıklarını belirten anne Zarife Töken, lösemili hastaların umutlarını asla kaybetmemeleri tavsiyesinde bulundu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı