İZMİR HABERLERİ

Lösemili çocuklara konserli destek

DHA
30.03.2017 - 12:01Son Güncelleme :
DHA

EGE Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği, 'Her şey çocuklarımız için' adlı kampanya kapsamında Özgen Akçagül ve Blue Note Orkestrası'nın destekleri ile lösemili çocuklar yararına konser düzenledi.
Konserden elde edilen geliri Ege Çocuk Onkoloji kliniğinde yatan ve takip edilen çocuklara bağışlayan Özgen Akçagül ve Blue Note Orkestrası'nın konserine çok sayıda bağışçı ve vatandaş katıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen konsere 700 kişinin katıldığını açıklayan Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nazan Çetingül, dernek olarak projelere aralıksız devam edeceklerini belirtti.
Yapılan konser ve etkinlikler ile derneğe büyük katkı sağlandığını belirten Çetingül, "Derneğin en önemli amacı, çocukların eğitim bursları yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimlerini karşılama amacıyla kahvaltılar, geziler düzenleyip onların da sosyal hayata uyumlarını sağlamak. Bizler tüm yönetim kurulu üyeleri olarak bu tarz aktiviteleri yapmaktayız" diye konuştu.
Derneğe destek veren herkese teşekkür eden Çetingül, Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği'nin çocukların tedavi sürecini ve sonrasını da takip eden bir kuruluş olduğunu söyleyerek, bu amaçla yaklaşık 12 yıldır aktif bir şekilde çalıştıklarını vurguladı.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Lösemili çocuklara konserli destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lösemili çocuklara konserli destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı