« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lorik Cana yeni G.Saray'a bayıldı

Lorik Cana, Lazio formasıyla karşısına rakip olarak çıktığı eski takımının çok güçlü ve lige hazır olduğunu söyledi.Tecrübeli ön libero, kendi mevkisinde oynayan Melo için, “Bu G.Saray’da o oynasa da olur oynamasa da” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’ın eski futbolcusu Lorik Cana, 2013 model Aslan’ı anlattı. Önceki gün İzmir’de Lazio forması ile 60 dakika G.Saray’a karşı mücadele eden Arnavut yıldız, eski takımı hakkındaki düşüncelerini Hürriyet ile paylaşırken, 2 yıl önceki takım ile bugünkü arasında çok büyük kalite farkı olduğunu itiraf etti.

- Bir rakip olarak oynadığın Galatasaray nasıl bir takım?
- Galatasaray’ı iyi buldum. Lige hazır durumda.  Kaliteli, yardımlaşan ve çok koşan bir takım haline gelmişler.

Burak-Elmander ikilisi müthiş

- Peki, senin oynadığın dönem ile şimdiki takımı değerlendirsen... Çok büyük fark var mı arada?
- Elbette fark var. Eskisine göre güçlü bir takım oluşmuş. Benim oynadığım takıma göre kadro kalitesi daha iyi. Aynı zamanda oyun yapısı olarak dikine daha iyi oynayabiliyorlar. Örneğin; Burak Yılmaz, Lazio’nun da istediği bir futbolcu idi, G.Saray’a gitti. Elmander ile sıkı pres ve koşu özellikleri ile rakip defansları rahatsız edip hata yapmaya zorluyorlar.

Selçuk takımı çok iyi yönetiyor

- Peki Selçuk İnan?
- Selçuk zaten kaliteli bir futbolcu idi. Bize karşı da en dikkat çeken oyuncuydu. Takımı iyi yönetiyor.

- Bir ön libero olarak mevkidaşın Melo için ne dersin? İhtiyaç var mı?
- Felipe Melo’ya G.Saray’ın ihtiyacı olup olmadığı hangi sistemde oynayacağına bağlı. Ama benim fikrim, Melo olsa da olmasa da, gerçekten G.Saray’ın kaliteli ve yeterli kadrosu var.


Bunları da Beğenebilirsiniz