Dünya Haberleri

DÜNYA

  Lord’un çapkınlığı İngiliz iktidarını sallayacak

  Hürriyet Haber
  24 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 24 Ocak 2011 - 01:57

  50 yaşındaki Lord Strathclyde’in 20 yıllık eşi Jane Strathclyde’den 3 kızı var. Lord’u gözetleyen muhabirler, sevgilisine alışveriş yapması için 40 pound (100 lira) para verirken gördüklerini öne sürdü. Aynı zamanda Yeşil eylemci olan Cunningham, 2000 yılında İşçi Partili Tarım Bakanı Nick Brown’ın yüzüne çikolatalı pasta fırlatmasıyla gündeme gelmişti.

  İNGİLTERE’DE iyi bir aile babası diye tanınan ve “halim selim” tavırlarıyla sevilen Lordlar Kamarası lideri Lord Strathclyde’in, Amerikalı ünlü aktör Kevin Costner’in evli sevgilisi ile aşk yaşadığının ortaya çıkması, Başbakan David Cameron hükümetini zor durumda bıraktı.

  Aynı zamanda Kabine Bakanı ve Cameron’un en yakın danışmanlarından Lord Strathclyde’in beraber olduğu Birgit Cunningham, eski bir model ve ünlü aktör Kevin Costner’in de eski kız arkadaşı olarak tanınıyor. /images/100/0x0/55ea1ad1f018fbb8f86b85d2

  Çocuk desteği istedi sevgilisi oldu

  İngiliz basınında çıkan haberlere göre Cunningham’ın Lord’la ilişkisi, çocuk desteği yardımı başvurusunda bulunmasıyla başladı. Lord’un gizli sevgilisine çocuk yardımı ayarladığı iddiaları İşçi Partisi’ne de büyük koz verdi. Muhalefetteki İşçi Partisi Muhafazakar iktidarın çocuk yardımlarında kesinti politikalarını sertçe eleştiriyordu. Bu nedenle skandalın hükümete büyük darbe olacağı yorumları yapılıyor. 48 yaşındaki Cunningham’ın, Lord’un 3 milyon poundluk lüks konağını aşk üssü olarak kullandığı belirtiliyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı