« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lorant gözdağı verdi

Samandıra Tesisleri`nde bir basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Werner Lorant, futbolcuların istediklerini yerine getirmezse, çok çabuk sinirlenebileceğini söyledi. Lorant, futbolculara şu ana kadar iyi davrandığını belirterek, "Futbolculara insan gibi davranmak gerekir. Ama bende antrenmanlarda ve maçlarda 'pardon' yoktur" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbolcularla iyi geçinmek ve anlaşmak gerektiğini anlatan Alman çalıştırıcı, "Onlar da beklentilerimi ve isteklerimi yerine getirmek zorundalar. Bu konuda çok çabuk sinirlenebilirim. Futbolda bunlar vardır. İsteklerim yerine gelmezse, mutlaka benim de söyleyeceklerim olacaktır. Benim için takım oyunu önemlidir" diye konuştu.
 
PUAN FARKI
   
Lorant, Galatasaray ile 8, Beşiktaş ile de aralarında 5 puan fark olduğunu ifade ederek, "Bunun bilinçindeyim. Maçları izledim. Bu puanfarkını kapatmak için çok çalışacağız" dedi.

İstanbulspor ile yarın kendi sahalarında önemli bir maç yapacaklarını anlatan Alman teknik adam, şöyle devam etti:

"İçerdeki maçlarda mutlaka 3 puan almak şart. Oyuncularımın kazanma hırsının olması yeterli. Ben buraya gelirken, puan farkı vardıve zor olacağını biliyordum. Önümüzdeki haftalarda istediğimiz düzeye gelmek zorundayız. Antrenmanlarda kanatlardan ortalarla neticeye gitmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu puan farkının kapanması için benim de planlarım var. Zaten planı olmayan antrenör kötü bir antrenördür."

Lorant, bir soru üzerine, İstanbulspor maçıyla ilk kez Fenerbahçe seyircisiyle Kadıköy`de biraraya geleceğini belirterek, "Bunun bilincindeyim. Benim için gurur verici. Yarınki maçta seyircimizden ilk dakikadan son dakikaya kadar bizi desteklemelerini istiyorum. Ayrıca seyircimize, Samsunspor maçındaki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Johnson`un sakatlığı gibi beklenmedik olaylarla karşılaştıklarını vurgulayan Alman çalıştırıcı, cezası biten Yusuf ile sakatlığı düzelen Mustafa Doğan`ın yarın oynayabilecek duruma gelmelerinin kendisini sevindirdiğini söyledi.
         
"YAŞLI FUTBOLCULARDAN FAYDALANACAĞIZ"
   
Lorant, bir gazetecinin, "Genelde yaşlı futbolcuları oynatıyorsunuz. Sistemde bir değişiklik düşünüyor musunuz" şeklindekisorusunu şöyle yanıtladı:

"Yaşlı futbolcuların tecrübesinden faydalanmak gerektiğini düşünüyorum. Genç futbolcularda mutlaka tecrübe eksikliği vardır. Antrenmanlarda gençlerin, yaşlı futbolcularla uyumunu sağlamak için çalışıyoruz."

Alman teknik adam, "Size göre forvetler yeterli mi, yeterliyse neden son 2 maçta gol sıkıntısı çektiniz" şeklindeki bir soruya ise "Samsunspor maçında Andersson, Ali Güneş ve Ogün ile yüzde yüz gol şansı yakadık, ama bunları değerlendiremedik. Her şeye rağmen 90 dakika boyunca daha iyi daha konsantre olarak, şanslarımızı iyi değerlendirmek zorundayız" yanıtını verdi.

Basın mensuplarının, "Galatasaray`da defans oyuncusu Bülent 3 golattı, sizde forvette oynayan Andersson`un 2 golü var. Ne diyorsunuz" şeklindeki sorularına ise Lorant, "Benim için önemli olan yarınki maçtır" karşılığını vermekle yetindi.

Alman teknik adam, Fatih Akyel konusunda yönetimin girişimlerinin sürdüğünü ifade ederek, "Fatih, yarınki maçta kesinlikle oynamayacak.Ancak Ankaragücü maçında forma giyebilecek" diyerek sözlerini tamamladı.

ABDULLAH: MORALİMİZ ÇOK BOZUK

Fenerbahçe`nin tecrübeli futbolcusu Abdullah Ercan, Samsunspor yenilgisinden sonra morallerinin çok bozuk olduğunu söyledi.

Fatih Akyel ile Samandıra Tesisleri`nde basın toplantısı düzenleyen Abdullah, son yenilgiden sonra lider Galatasaray`ın 8 puan gerisine düştüklerini belirterek, "Bu bizde stres yaratıyor" dedi.

Abdullah, bundan sonra oynayacakları maçları kazanmak zorunda olduklarını kaydederek, "Moralimizin düzelmesi ve kaybolmuş gözüken güvenimizin yerine gelmesi için İstanbulspor maçını kazanmamız gerekiyor" diye konuştu.

Teknik direktör Werner Lorant`ın istediklerini yapmak zorunda olduklarını anlatan milli futbolcu, "İşveren teknik direktör, biz de işçiyiz. Hocamızın istediğine uymak zorundayız. Mutlaka büyük fedekarlıklar yapmak gerekiyor" dedi.  

"SERİ GALİBİYET ALMALIYIZ"
   
Abdullah, rakipleri ile aralarındaki puan farkının kapanması için seri galibiyetler almaları gerektiğini vurguladı.

Ligde 8 puanın önemli olmadığını anlatan Abdullah, şöyle konuştu:

"Rakibiniz 2 maç kaybettiği zaman kafa kafaya geliyorsunuz.  Galatasaray ve Beşiktaş`la yapacağımız maçları mutlaka kazanmalıyız.  Biz geçen sezon 6 puan öndeydik, 3 puan geriye düştük ama sonunda şampiyonluğa ulaştık. Önemli olan 8 puan fark değil, bizim göstereceğimiz performanstır. Bizim için ikinci yarı, yarınki İstanbulspor maçıyla başlıyor. Hedefimiz 16 maçta 16 galibiyet."

Abdullah bir soru üzerine, Mustafa Denizli ile Werner Lorant arasında çok büyük fark olmadığını belirterek, "Yalnız Lorant daha fazla ofansif oynatıyor" dedi.

Milli futbolcu, sağ dizindeki sakatlığının tam anlamıyla geçmediğini, ama maçlarda elinden geleni yaptığını sözlerine ekledi.
          
FATİH AKYEL: "OYNAMAK İSTİYORUM"
   
Lisansı çıkmadığı için Fenerbahçe`de henüz oynayamayan Fatih Akyelise kendisinin hazır olduğunu, kulüplerin anlaşması durumunda hafta sonu yapılacak Ankaragücü maçında oynamak istediğini söyledi.

Galatasaray`da oynarken 9 puan geriden gelip, Fenerbahçe`yi geçtiklerini anımsatan Fatih, "Biz şimdi maçlarımızı kazanıp, Galatasaray`ın puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Kaybetmeye tahammülümüzyok. Galatasaraylı futbolcularda şimdi sevinç vardır. Biz iyi çalışıyoruz. Samsunspor maçında şans golüyle mağlup olduk. Umarım bir daha böyle bir hata olmaz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler