« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lorant devri

Asbaşkan Sadettin Saran'ın Almanya'da biraraya gelerek her konuda anlaştığı teknik adamı dün gece İstanbul'a getirdi. Lorant, Belek kampından itibaren takımının başına geçecek.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
SARAN GETİRDİ

Fenerbahçe'de Werner Lorant dönemi... Sarı lacivertliler Alman çalıştırıcı ile resmen anlaştı. Asbaşkan Sadettin Saran dün Almanya'da biraraya geldiği 1860 Münih'in eski hocasıyla her konuda anlaşmaya vardı ve ön anlaşma imzalayarak apar topar İstanbul'a getirdi.

2.5 YILLIĞINA

Mustafa Denizli'nin görevine son verdikten sonra yoğun bir hoca arayışına giren sarı lacivertli yönetim 10 aday arasından Werner Lorant'ta karar kıldı. 2.5 yıllık sözleşme imzalayan Alman çalıştırıcıya her yıl için 2.2 milyon mark ödenecek. Ayrıca şampiyonluk primi verilecek.

YOĞUN BİR GÜN

Eski kulübüyle sözleşmesini henüz feshetmeyen Lorant'ın avukatı dün yoğun bir gün yaşadı. 1860 Münih kulübü Claudia Leopold, 2003 yılına kadar sözleşmesi bulunan Lorant'ın kendilerine başvurusu olmadığını dile getirirken, Lorant herhangi bir sorun olmayacağını bildirdi.

TANIŞMA BUGÜN

Bugün imza atarak Samandıra Tesisleri'ne gelecek olan Lorant, futbolcularıyla tanışacak. Alman çalıştırıcı Belek kampından itibaren Fenerbahçe'nin başına geçecek. Asbaşkan Sadettin Saran, sözleşme şartlarıyla ilgili ayrıntıyı bugün açıklayacaklarını söyledi.

KİM KİMDİR

Werner Lorant

Doğum Tarihi: 21.11.1948

KARİYERİ:

Futbolcu: B.Dortmund, Essen, Saarbrücken, E.Frankfurt, Schalke, Hannover, Heidingsfeld (Oyuncu-antrenör)

Teknik Direktör: Schweinfurt (1986-90), V.Aschaffenburg (1990-92), 1860 Münih (1992-*)

* Lorant'ın 1995'te 1. Lige çıkardığı 1860 Münih ile 30 Haziran 2003 yılına kadar sözleşmesi var. Ancak kötü sonuçlar nedeniyle 18 Ekim 2001'de izine çıkarıldı.

Fener'de 4. Alman

Werner Lorant, Fenerbahçe'de görev alan 4. Alman teknik direktör oldu. F.Bahçe'ye gelen ilk Alman teknik adam 1980-81 sezonunda Friedel Rausch oldu ve sarı lacivertliler averajla ligde kalmayı başardı. Rausch 1981-82 sezonunun 23. haftasında da görevinden ayrıldı. Sarı lacivertlilerin 2. Alman çalıştırıcısı 1993-94'te takımın başına gelen Holger Osieck'ti. Fenerbahçe 1993-94 sezonunu 2. sırada bitirirken, Osieck, 1994-95 sezonunu ortasında görevden alındı. Sarı lacivertlilerde Lorant'tan önceki son Alman çalıştırıcı Joachim Löw'dü. Löw'ün 1998-99 sezonunda çalıştırdığı Fenerbahçe ligi 3. bitirdi.

Lorant'a tepki var

Fenerbahçeliler Birleşik Grup Derneği, dün bir basın bildirisi yayınlayarak, yönetimin Werner Lorant seçimini kınadı. Sarı lacivertli takımı, tarihi boyunca parlak kariyer sahibi ve camiayı büyük hedeflere taşıyabilecek, karizmatik kişiliğe sahip teknik adamlar tarafından çalıştırıldığına dikkat çeken bildiride Lorant'ın bir Alman köylüsü olduğu ve tescilli bir çılgın olduğu ifade edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler