« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Londra'ya kürsüyle veda

Türk tekvandosunun sembol isimlerinden Bahri Tanrıkulu, 1 gümüş madalya sığdırdığı olimpiyat oyunları kariyerini 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda kürsüye çıkarak en iyi şekilde noktalamak istiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kariyerinde  3 Dünya,  1 UNIVERSIADE, 2 Avrupa şampiyonluğu ve onlarca madalyanın yanısıra 1 de olimpiyat gümüş madalyası bulunan Bahri Tanrıkulu, başarılarla dolu sporculuk hayatında artık sonbaharını yaşıyor. 32. yaşı için gün sayan Bahri Tanrıkulu’nun önündeki en büyük hedef ise 2012 Londra Olimpiyat Oyunları.

Londra’nın son olimpiyatları olacağını belirten Tanrıkulu, “Olimpiyatlara madalyayla veda etmek istiyorum” dedi.

2004 yılında Atina’da olimpiyat gümüş madalyası kazanan Bahri Tanrıkulu, 2008 yılında Pekin’de ilk turda elenmesinin kötü izlerini 2012 yılında silmek istiyor. Kısa bir süre önce ağır bir sakatlıktan çıkan Tanrıkulu, 2012 için kendisini hazır hissetiğini söyledi.

“AĞIR SIKLETTE MÜCADELE EDECEĞİM”

Şampiyon tekvandocu, elemeleri geçmesi durumunda Londra’da ağır sıklette mücadele edeceğini belirterek, “Sıkletimi yükselttim. Bundan sonra ağır sıklette mücadele edeceğim. Sakatlığım geçti ve hazır durumdayım. İlk olarak Avrupa elemelerinde ilk 3’e girerek olimpiyat vizesini almak istiyorum. Sıklet yükseldiğim için bu kez karşımda Amerikalı Lopez olmayacak. Madalya için şansımın yüksek olduğunu düşünüyorum” dedi.

“SON OLİMPİYATIM”

Bahri Tanrıkulu, Londra’nın kendisi için son olimpiyat oyunları olacağının altını çizerek, “Gelecek sene 32 yaşında olacağım. Londra’nın benim için son olimpiyat olacağının farkındayım. Buna göre hazırlanıyorum. Olimpiyat kariyerimi en iyi şekilde bitirmek istiyorum. Son olimpiyatımda ülkeme madalya kazandırarak kürsüyle veda etmek en büyük hedefim” ifadelerini kullandı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler