« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Londra'dan Urfa'ya

Futbol Federasyonu, Trabzon-F.Bahçe kupa finaline, geçen hafta Londra’da oynanan Fulham-Hamburg karşılaşmasını başarıyla yöneten Cüneyt Çakır’ı atadı.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

GEÇTİĞİMİZ perşembe günü Londra’da oynanan Fulham-Hamburg UEFA Avrupa Ligi yarı final rövanş maçını başarıyla yöneten hakem Cüneyt Çakır, yarın Şanlıurfa’da yapılacak Fenerbahçe-Trabzonspor Türkiye Kupası final mücadelesinde de görev yapacak.
Bu sezon gösterdiği üstün performans sonucu yurt içi ve yurt dışında çok zorlu maçlarda sahaya çıkan Çakır, bu doğrultuda görevi gereği adeta Evliya Çelebi’ye döndü. Hemen her hafta bir maçta görev alan Çakır, Fenerbahçe-Trabzonspor finalinde bu sezon 34. karşılaşmasına çıkmış olacak.
Ağustos ayından bu yana 9 ayda 34 maçta görev alan Çakır, bu doğrultuda kendi alanında değişik bir rekora da imza attı. Cüneyt Çakır, bu haftaya dek yurt içinde 20, yurt dışında ise 13 maçta düdük çaldı.
Yurt içindeki maçlar nedeni ile Eskişehir (3 kez), Kayseri (2 kez), Antalya, Giresun, Trabzon (2 kez), Ankara, Tarsus, Bursa (2kez), Diyarbakır ve Gaziantep’e giden Çakır, İstanbul’da da 5 maça çıktı.
Yurt dışında ise İngiltere (2 kez), Hollanda, Fransa, Bulgaristan, İspanya, Arnavutluk, Estonya, Portekiz, Romanya, İsveç ve Sırbistan’da düdük çaldı. Ayrıca FIFA hakemi olarak Malta ve İsviçre’de iki ayrı seminere katıldı.
Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşmasında Cüneyt Çakır’ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun  yapacak. Dördüncü hakem ise Halis Özkahya olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler