Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Londra'daki saldırganların tamamı sağlık çalışanı

  A.A.
  03.07.2007 - 21:55 | Son Güncelleme: 03.07.2007 - 21:56

  İngiliz yetkililer, 27 yaşındaki şüpheli Bilal Talal Abdulsamed Abudulla'nın Glasgow Havaalanı'nın terminaline yanar durumdaki ciple girmeye çalışan 2 kişiden 1'i olduğunu, 2004 yılında İngiliz Genel Tıp Konseyi'ne kaydolan Abdulla'nın Bağdat'ta eğitim gördüğünü bildirdi. İskoçya'nın Paisley bölgesindeki Kraliyet Alexandra Hastanesi'nde doktor olarak çalışan Abdulla'nın da şeker hastalıkları uzmanı olduğu kaydedildi.

  İngiliz Yayın Kurumu BBC ve Sky News kanalı, Halid Ahmed adlı doktorun ise Glasgow'daki saldırı girişi sırasında cipi kullanan kişi olduğunu duyurdu. Polis, medya kuruluşlarının haberi hakkında açıklama yapmazken, saldırı girişimi sırasında yanan Ahmed'in, Kraliyet Alexandra Hastanesi'nde tedavi gördüğü ve durumunun ağır olduğu bildirildi.

  Londra ve Glasgow'daki saldırı girişiminin ardından İngiltere'deki M6 otoyolunda eşiyle birlikte gözaltına alınan 26 yaşındaki Muhammed Cemil Abdülkadir Aşa ise İngiltere'nin orta kesimlerindeki Kuzey Staffordshire Hastanesi'nde çalışıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı