Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Londra'da trafik çilesi

İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan Olimpiyat Oyunları, binlerce kişinin şehre akın etmesine, yoğun trafiğe ve bisiklet yarışları nedeniyle çok sayıda yolun kapanmasına neden oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bugün ve dün yapılan erkekler ve kadınlar yol bisikleti yarışları dolayısıyla başkentin birçok ana caddesi trafiğe kapatıldı. Oyunlar için Londra'ya gelenler ve Londralılar çareyi, belediyeye ait bisikletleri kiralamakta buldu. Ancak bisiklet istasyonlarında da uzun kuyruklar oluştu. Arabalarıyla trafiğe çıkamayan Londralılar metro ulaşımını tercih edince, metroda yoğunluk yaşandı.

Şehrin en büyük parkı Hyde Park ise, festival alanı görünümünde. Park içine kurulan dev ekran ve sahnede, olimpiyat oyunları canlı olarak yayımlanıyor, ayrıca konserler veriliyor. Oyunlara biletleri olmayanlar, parktan müsabakaları takip edebiliyor.

Londra'nın merkezinde dolaşan çok sayıda polis dikkati çekerken, şehrin belli noktalarında duran mor ve pembe kıyafetli görevliler ulaşımdan, oyunların detaylarına kadar birçok soruya yanıt veriyor. Londra Belediyesi de hummalı bir çalışma yürütüyor. Dünkü erkekler yol bisiklet yarışının sona ermesinin ardından, caddeler hızlı bir şekilde temizlendi.

Londra'ya oyunlar nedeniyle Temmuz-Ağustos döneminde geçen yıla göre yüzde 15-20 daha fazla turist gelmesi beklenirken, şehir merkezi ile müsabakaların yapıldığı spor merkezlerinin etrafında kalabalığın yoğun olduğu gözleniyor. Her milletten kişi, kendi ülkesinin bayrağının üzerinde olduğu kıyafetler ya da şapkalarla Londra sokaklarında dolaşıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz