Londra'da ölü bulunan Türk vatandaşıyla ilgili 2. gözaltı

AA
15 Ekim 2015 - 16:29Son Güncelleme : 15 Ekim 2015 - 16:30

Londra'da geçen ay ölü bulunan Türk vatandaşı Hıdır Aksakal cinayetiyle ilgili ikinci bir kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

İngiliz polisi, Türk vatandaşı Hıdır Aksakal'ın ölümüyle ilgili olarak ikinci bir şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

İngiliz polis teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, geçen ay bir ormanda ölü bulunan Hıdır Aksakal'ın cinayetiyle ilgisi olduğu öne sürülen Yılmaz Coşkun'un (35), 6 Ekim'de gözaltına alındığı belirtildi.

Polis yetkilileri, cinayet zanlısı Coşkun'un bugün Barkingside Kraliyet Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılacağını kaydetti.

Öte yandan, Hıdır Aksakal cinayetiyle bağlantısı olduğu gerekçesiyle 25 Eylül'de gözaltına alınan diğer şüpheli Remzi Akgüç'ün de 15 Aralık'ta Redbridge Kraliyet Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Londra polisi, 9 Eylül günü yerel saatle 19.05'te bir ihbar üzerine gittiği başkentin kuzeyindeki Epping Ormanı'ndaki Hollow Göleti yakınlarında, 53 yaşındaki Aksakal'ın cesedini naylon poşete sarılı şekilde ve yarısı toprağa gömülü halde bulmuştu.

Polis yetkilileri, İngiltere'nin doğusundaki Kent bölgesinde ikamet eden Hıdır Aksakal'ın, Londra'da Türkçe konuşan toplumun yoğun olarak yaşadığı Haringey bölgesinde de bir süre ikamet ettiği ve bu bölgede yakın bağlantılara sahip olduğu bilgisini vermiş, Aksakal'ın en son 17 Ağustos'ta Haringey'de görüldüğünü açıklamıştı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı