Dünya Haberleri

DÜNYA

  Londra’da Karabağ protestosu

  Halil YETKİNLİOĞLU/ LONDRA
  11.04.2016 - 15:29 | Son Güncelleme: 11.04.2016 - 15:35

  İngiltere’nin başkenti Londra’da, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıları protesto edildi. Avrupa Azerbaycan Birliği (TEAS) tarafından düzenlenen yürüyüşe yüzlerce Türk ve Azerbaycanlı katıldı.

  İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen gösteri için her yaş grubundan çok sayıda kişi  ünlü Trafalgar Meydanı’nda, dün öğleden sonra bir araya geldi.

  Protestoya, Londra Azerbaycan Evi (Azerbaijan House), İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu, İngiltere Türk Dünyası Dayanışma Platformu, Türk ve KKTC vatandaşları da destek verdi. Londra’nın merkezinde Trafalgar Meydanı’nda toplanan göstericiler daha sonra İngiltere Başbakanlık binasının bulunduğu Downing Sokağı’na hareket etti.

  Londra’da Karabağ protestosu

  DESTEK BEKLİYORLAR

  Gösteride, Türk bayraklarının yanı sıra Azerbaycan, KKTC ve diğer Türk Cumhuriyetleri’nin bayrakları da dalgalandırıldı.

  Protestocuların taşıdıkları dövizlerde “Karadağ bizimdir bizim olacak”, “Ermeni işgaline son”, “Ermenistan’a yaptırım”, “Barış istiyoruz”, “Ermeni agresifliğini durdurun”, “Dağlık Karabağ Azerbaycan’ındır” ifadeleri yer aldı.

  Londra’da Karabağ protestosu
  İngiltere’de yaşayan Azerbaycanlı Avukat Kamran Balayev, gösteri sırasında yaptığı açıklamada, Azerbaycan’ın şuan büyük bir tehlike altında olduğunu, bu tehlikeye dikkat çekmek ve destek beklediklerini ifade etti.

  Balayev, konuşmasının devamında, “Hocalıdaki Ermeni katliamları ve işgalinin tekrar etmemesi için sizden yardım bekliyoruz” dedi. Yaklaşık 3 saat süren gösteriler ardından eylemciler olaysız dağıldılar.

  Etiketler: Londra , Azerbaycan , Protesto
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı