Dünya Haberleri

DÜNYA

  Londra’da ‘Gönülden Nağmeler’ konseri

  Halil YETKİNLİOĞLU / LONDRA
  10 Mayıs 2017 - 10:36Son Güncelleme : 10 Mayıs 2017 - 10:37

  Londra’da Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu, Baha Yetkin’in şefliğinde geleneksel bahar konserini ‘Gönülden Nağmeler’ teması ile gerçekleştirdi.

  GÜNEY Londra’nın Bromley bölgesindeki Bromley Civic Centre’deki konserin dinleyicileri arasında KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Zehra Başaran, Türkiye’nin Londra Sefiresi Esra Bilgiç, Büyükelçilik Başkatibi Ahenk Dereli, KKTC Londra Eğitim ve Kültür Ataşesi Gülgün Özçelik, Konseyi Başkanı Leyla Kemal de yer aldı.

  İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Koro Başkanı Türkan Nalbantoğlu, yardım amaçlı olarak düzenledikleri konserlerden elde edilen geliri sosyal destek olarak değerlendirdiklerini belirtti. Koronun kuruluş amacının Türk sanat müziğini tanıtmak, yaşatmak ve genç nesillere sevdirmek olduğunu anlattı. Korolarının kuruluşunun beşinci yılını kutlandığını ifade eden Nalbantoğlu, “Bu dönemde Baha Yetkin hocamızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

  KLASİK ŞARKILARI SESLENDİRDİLER
  KKTC Londra Temsilcisi Başaran da yaptığı kısa konuşmada, koronun kuruluşundan bu yana faaliyetleriyle, yardımlaşma ve sosyal dayanışmayı teşvik etmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Bu konserin geliriyle de bir engelli gencin ihtiyaçlarının karşılanacağını öğrenmekten mutlu olduğunu belirten Başaran, Koro Başkanı ve üyelerini kutladı.
  Nurhayat Topçuoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı konserde, Ayşe Cafer Topçu, Cihan Şenol, Dürdane Levent, Gülizar Şenyer, Gülsev Yavuzarslan, Merin Salih, Melek Bozkuş, Neriman Berkel, Nilüfer Yiğit, Nurnet Arif, Şerife Candan Olcay, Tengül Memduh ve Zeliha Eggel’den oluşan koro ile Turgay Göçen, Mehmet Yaren, Martin Stokes ve Muammer Sağlam’ın oluşturduğu müzisyenler, Türk sanat müziğinin klasik eserlerini seslendirdi. Konsere katılanların ayakta alkışladığı konserde, Koro başkanı Nalbantoğlu, Türkiye’nin Londra Sefiresi Bilgiç’e konsere katılımından dolayı teşekkür ederek bir buket çiçek takdim etti.
  Nalbanoğlu, KKTC Londra Temsilcisi Başaran’a da bir buket çiçek ile teşekkür etti.

  Etiketler: Londra , konser , ingiltere
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı